додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Вчені зрозуміли, чому при хворобі Альцгеймера не утворюються нові спогади

І це відкриття наближає до створення унікальних ліків, пише The Star Phoenix.
Раніше вважалося, що хвороба Альцгеймера викликає скупчення клейких відкладень у мозку. Через них нейрони не можуть нормально передавати інформацію. Препарати, які позбавляються від відкладень, не допомагають пацієнтам, що говорить про неспроможність теорії. Багато фахівців вважають, що відкладення провокують цілий каскад змін. І в підсумку першопричину знаходять занадто пізно, адже її маскують інші симптоми.
Співробітники Університету Пенн Стейт з'ясували: відкладення можуть викликати надмірне виробництво нейропередавача ГАМК (гамма-аміномасляної кислоти). У підсумку погіршується пам'ять і не працює ключова частина мозку. Препарат, про який йдеться, дезактивує сполуку, що гальмує процес погіршення пам'яті.
Дослідження показали: у пацієнтів з хворобою Альцгеймера було дуже багато ГАМК в деформованих клітинах, що оточують і підтримують нейрони. Ці деформовані клітини знайшли в зоні мозку, важливій для навчання і пам'яті. При цьому концентрація нейропередатчика-інгібітора знижувалася. У мишей при надлишках ГАМК нейрони не виявляли активність в момент навчання або відтворення вже вивченої інформації. У свою чергу, гальмування активності ГАМК дозволяло поліпшити пам'ять гризунів.
0 487
18-06-2014, 14:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти