додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Як зупинити дію негативних думок: 8 технік

Добре, якщо вдасться довести їх до ступеня інстинктивного використання.
У книзі "Харизма: як впливати, переконувати і надихати" перед тим, як описати вісім простих прийомів нейтралізації негативних думок, дають таку коротку пораду:
"Скористайтеся цією методикою щоразу, коли хотіли б зменшити вплив настирливих негативних думок. По мірі застосування тієї чи іншої техніки звертайте увагу на те, яка з них найкраще вам підходить, і продовжуйте займатися, доки ваші дії не стануть інстинктивними. Ви можете також придумати власні методики, які працюють аналогічним чином".
1. Не вважайте свої думки завжди точними і правильними. Тільки те, що ваш розум дав якийсь висновок, аж ніяк не означає, що він претендує на якусь обгрунтованість. Змиріться з тим, що втрачаєте з уваги масу деталей, багато з яких цілком могли виявитися позитивними.
2. Розглядайте свої думки як графіті на стінах або як крихітні електричні імпульси, які мерехтять навколо вашого мозку.
3. Дайте якусь назву своїм негативним переживанням: самокритика, гнів, занепокоєння тощо. Навіть подібне конкретне позначення ваших думок і відчуттів допоможе вам їх нейтралізувати.
4. Абстрагуйте свої переживання. Намагайтеся уникати фрази: "Мені соромно". Припустімо, що ви - вчений, який спостерігає цікаве явище: "Як цікаво! Адже тут, виявляється, народжуються самокритичні думки".
5. Уявіть, що спостерігаєте за собою звідкись здалеку. Уявіть Землю, застиглу в космічному просторі. Наближайте зображення, поступово збільшуючи масштаб, щоб розгледіти обриси свого континенту, потім своєї країни, рідного міста і, нарешті, приміщення, в якому зараз перебуваєте. Загляньте в себе, відчуєте електричні імпульси, які зі свистом проносяться через ваш мозок. Ось воно - маленька істота у Всесвіті, яке відчуває свої конкретні переживання в цей конкретний момент.
6. Уявіть, що чуєте свою розумову балаканину з уявного радіоприймача; уявіть собі, що можна зменшити гучність або переставити приймач в інше місце і на час забути про нього.
7. Розгляньте найгірший варіант розвитку ситуації. Зрозумійте: що б не сталося, ви будете живі і здорові.
8. Згадайте про всі попередні випадки, коли ви відчували точно такі ж відчуття - про те, що вам нібито не знайти виходу, що все пропало тощо. Але ж в результаті нічого страшного не сталося, чи не так?
0 1 016
16-04-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...