додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Як зберегти психічне здоров’я в критичних умовах

Нині на вулиці кожен із нас може зіткнутися з картинами, які важко пережити. Розум відмовляється сприймати те, що відбувається, ми перестаємо адекватно оцінювати події, настає апатія або, навпаки, захльостує збудження. Це абсолютно нормальна реакція. Спрацьовують захисні механізми психіки, у кожного по-своєму: хтось впадає у своєрідний ступор, хтось нестримно плаче.
Щоб зберегти зв'язок з реальністю і утримувати контроль над подіями, треба дотримуватися кількох простих правил.
1. Головне - особиста безпека. Як би вам не було - байдуже або навпаки ви розгнівані і вам хочеться покарати винного - насамперед необхідно пам'ятати про особисту безпеку. Відійдіть у безпечне місце.
2. Відновіть правильне дихання. Вдих на раз, видих на раз-два-три-чотири. Дихайте так, доки не відчуєте, що дихання рівне, ви нормально бачите й чуєте.
3. Подивіться навколо, чи є хтось поруч, кому потрібна допомога. Визначте, що саме просто зараз ви можете зробити корисного. Це можуть бути дуже прості дії. Організм в ситуації стресу найкраще справляється з адреналіновим вибухом, якщо він рухово активний.
4. Якщо ви сильно плачете - не лякайтеся. Плач - це теж розрядка. Краще проявляти свої емоції відкрито, не стримувати їх. Якщо відчуваєте, що плач переходить в істерику, починайте дихати, випийте води.
5. Якщо ви в гніві - проявіть гнів, кричіть, лайтеся, можете тупотіти ногами і стукати по чому-небудь. Це теж нормальний вияв емоцій. Тільки намагайтеся не завдати шкоди собі та іншим.
6. Необхідно робити перерви на відпочинок і сон. Також слід їсти гарячу їжу і пити. Пити часто і бажано воду, а не чай і каву. Зневоднення - додатковий стрес для організму.
7. Знайдіть час для того, щоб побути з собою і своїми думками наодинці. Зайдіть в храм, поставте свічку. Просто поговоріть з Богом, якщо ви віруюча людина. Якщо ні - поговоріть з кимось, кому ви довіряєте, поділіться своїми страхами і відчаєм.
8. Якщо є час і можливість, хороший вихід - звернутися до психолога.
0 1 484
16-04-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...