додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Як зберегти психічне здоров’я в критичних умовах

Нині на вулиці кожен із нас може зіткнутися з картинами, які важко пережити. Розум відмовляється сприймати те, що відбувається, ми перестаємо адекватно оцінювати події, настає апатія або, навпаки, захльостує збудження. Це абсолютно нормальна реакція. Спрацьовують захисні механізми психіки, у кожного по-своєму: хтось впадає у своєрідний ступор, хтось нестримно плаче.
Щоб зберегти зв'язок з реальністю і утримувати контроль над подіями, треба дотримуватися кількох простих правил.
1. Головне - особиста безпека. Як би вам не було - байдуже або навпаки ви розгнівані і вам хочеться покарати винного - насамперед необхідно пам'ятати про особисту безпеку. Відійдіть у безпечне місце.
2. Відновіть правильне дихання. Вдих на раз, видих на раз-два-три-чотири. Дихайте так, доки не відчуєте, що дихання рівне, ви нормально бачите й чуєте.
3. Подивіться навколо, чи є хтось поруч, кому потрібна допомога. Визначте, що саме просто зараз ви можете зробити корисного. Це можуть бути дуже прості дії. Організм в ситуації стресу найкраще справляється з адреналіновим вибухом, якщо він рухово активний.
4. Якщо ви сильно плачете - не лякайтеся. Плач - це теж розрядка. Краще проявляти свої емоції відкрито, не стримувати їх. Якщо відчуваєте, що плач переходить в істерику, починайте дихати, випийте води.
5. Якщо ви в гніві - проявіть гнів, кричіть, лайтеся, можете тупотіти ногами і стукати по чому-небудь. Це теж нормальний вияв емоцій. Тільки намагайтеся не завдати шкоди собі та іншим.
6. Необхідно робити перерви на відпочинок і сон. Також слід їсти гарячу їжу і пити. Пити часто і бажано воду, а не чай і каву. Зневоднення - додатковий стрес для організму.
7. Знайдіть час для того, щоб побути з собою і своїми думками наодинці. Зайдіть в храм, поставте свічку. Просто поговоріть з Богом, якщо ви віруюча людина. Якщо ні - поговоріть з кимось, кому ви довіряєте, поділіться своїми страхами і відчаєм.
8. Якщо є час і можливість, хороший вихід - звернутися до психолога.
0 1 505
16-04-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...