додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Хоровий спів може перемогти хворобу Альцгеймера

Американські вчені дійшли висновку, що хоровий спів класичних партій з популярних мюзиклів може мати позитивний вплив на діяльність мозку людей, які страждають на хворобу Альцгеймера, повідомляє газета The Guardian.
Вчені проводили чотиримісячний експеримент, вивчаючи стан літніх людей, які мешкали в одному з американських будинків престарілих. Результати показали, що стан тих пацієнтів, які регулярно брали участь у сеансах хорового співу, покращився в порівнянні з функціями мозку тих людей, які тільки слухали класичні мюзикли.
Наприкінці експерименту люди, які страждають на недоумство в помірній та тяжкій формі, продемонстрували досить високі результати при виконанні тестів на перевірку когнітивних здібностей, а також пацієнти повідомили, що стали більш задоволені життям.
Невролог з університету Джорджа Мейсона в штаті Віргінія Джейн Флінн вважає, що "коли люди страждають недоумством в досить важких його формах, навіть коли ці форми настільки важкі, що людей доводиться тримати в палаті, яку охороняють, сеанси хорового співу мають позитивний вплив. Найголовніше - не ставити хрест на цих людях. Потрібно намагатися якимось чином захопити їх, а спів - це дешево, просто і цікаво".
Дослідники також відзначили, що хоча основними ознаками недоумства є втрата пам'яті і ослаблення мозкових функцій, пацієнти часто демонстрували вражаючу здатність пам'ятати тексти і мелодії пісень, які вони слухали в минулому.
Також вчені відзначили, що спів допомагає не тільки активізувати ділянки мозку, відповідальні за спогади. Слухання викликає активність у правій скроневій ділянці головного мозку, в той час як зорове спостереження викликає активність зорових центрів. За словами Флінн, спів і мова дозволяють активізувати ліву півкулю.
Варто зазначити, що об’днання хвороби Альцгеймера (Alzheimer's Society), яке здійснює свою діяльність в Сполученому Королівстві, регулярно організовує сеанси групового співу по всій країні.
0 917
15-04-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...