додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Імунне перезавантаження: відторгнення органів після пересадки відходить у минуле

Щоб цього не відбувалося, доводиться приймати цілий набір токсичних препаратів. Проте вчені придумали, як перезавантажити імунітет, щоб позбутися необхідності пити ліки. Методику перезавантаження протестували на 20 пацієнтах, які отримали нову нирку, розповідає New Scientist.
У звичайних умовах їм довелося б щодня приймати до 20 різних ліків, що підвищують ризик розвитку ниркової недостатності і раку, здуття і діареї. Аллан Кірк з Університету Еморі зміг перезавантажити їхній імунітет. Нині семеро осіб роблять лише одну ін'єкцію щомісяця, а 13 – ін'єкцію плюс випивають одну таблетку щодня. Отже, методика перезавантаження спирається, по-перше, на препарат алемтузумаб. Його вводять внутрішньовенно під час самої операції. Цей засіб видаляє лімфоцити, які атакували б пересаджений орган. Загальне число лімфоцитів повертається в норму за 12-18 місяців. Але клітини вже сприймають орган як природну частину організму.
Далі в справу вступає белатацепт. Він не дає новим лімфоцитам відчужувати орган. Спочатку потрібно часто робити ін'єкції белатацепта, але потім частота знижується до 1 разу на місяць через 6 місяців після трансплантації. У підсумку пацієнти приймають щодня таблетку – не надто активний пригнічувач імунітету (сиролімус). Він прибирає старі лімфоцити, які могли пережити ін'єкцію алемтузумаб. Через рік після операції ні в кого з пацієнтів не було ознак відторгнення органу, як і необхідності дотримуватися стандартної терапії.
10 учасникам дослідження запропонували відмовитися від сиролімусу. На це пішли семеро осіб. І їх перевели на щомісячні ін'єкції белатацепта. Через 3,5 року всі 20 пацієнтів почувалися добре. Фахівці планують провести по-справжньому масштабне випробування методики. У перспективі вони хочуть відмовитися навіть від белатацепта. Справа в тому, що люди, які приймають тільки цей засіб, не виробляли антитіла, які б атакували нирку.
0 1 368
7-04-2014, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...