додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Тренування у теплій воді знижують тиск у людей зі стійкою гіпертонією

Ефективність занять у воді довів експеримент з добровольцями. Вони ніяк не могли збити тиск, хоча й перепробували мінімум три лікарські засоби. У дослідженні брали участь 32 людини, які мали стійку гіпертонію мінімум п'ять років. У всіх були показники тиску, що перевищували 140/90 міліметрів.
50% добровольців пропонували займатися в басейні з водою, підігрітою до 32 градусів, тричі на тиждень протягом годині. Решта виступали в якості контрольної групи. Всі учасники продовжували прийом ліків. У рамках кожного заняття спочатку йшла п'ятихвилинна розминка. Потім були 20 хвилин ритмічної гімнастики на опір і 30 хвилин ходіння в басейні. Останні п'ять хвилин приділяли розтяжці.
В результаті за 12 тижнів в основної групи знизився тиск в середньому на 36/12 міліметра. А навіть зниження показників на 5/2 міліметри може скоротити ризик інсультів і серцевих нападів до 14%. У контрольній групі тиск зріс. Що важливо, тиск знижувався не тільки безпосередньо після занять у воді. Ефект зберігався протягом трьох днів.
Мабуть секрет криється в температурі води, оскільки раніше вчені вже намагалися дослідити це питання, і заняття у воді, підігрітої до 27 градусів, не мали належного ефекту. Зазвичай тільки воду в дитячих басейнах підігрівають до 32 градусів. Швидше за все, через підвищену температуру судини розширюються, що покращує кровообіг.
Відомо: до 30% гіпертоніків не реагують на медикаментозну терапію. Вважається, регулярне фізичне навантаження – найкращий спосіб знизити тиск. Однак для повних людей, літніх пацієнтів та осіб з артритом важко займатися в спортзалі. Заняття в басейні переносяться легше.
0 1 103
5-04-2014, 13:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...