додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Тренування у теплій воді знижують тиск у людей зі стійкою гіпертонією

Ефективність занять у воді довів експеримент з добровольцями. Вони ніяк не могли збити тиск, хоча й перепробували мінімум три лікарські засоби. У дослідженні брали участь 32 людини, які мали стійку гіпертонію мінімум п'ять років. У всіх були показники тиску, що перевищували 140/90 міліметрів.
50% добровольців пропонували займатися в басейні з водою, підігрітою до 32 градусів, тричі на тиждень протягом годині. Решта виступали в якості контрольної групи. Всі учасники продовжували прийом ліків. У рамках кожного заняття спочатку йшла п'ятихвилинна розминка. Потім були 20 хвилин ритмічної гімнастики на опір і 30 хвилин ходіння в басейні. Останні п'ять хвилин приділяли розтяжці.
В результаті за 12 тижнів в основної групи знизився тиск в середньому на 36/12 міліметра. А навіть зниження показників на 5/2 міліметри може скоротити ризик інсультів і серцевих нападів до 14%. У контрольній групі тиск зріс. Що важливо, тиск знижувався не тільки безпосередньо після занять у воді. Ефект зберігався протягом трьох днів.
Мабуть секрет криється в температурі води, оскільки раніше вчені вже намагалися дослідити це питання, і заняття у воді, підігрітої до 27 градусів, не мали належного ефекту. Зазвичай тільки воду в дитячих басейнах підігрівають до 32 градусів. Швидше за все, через підвищену температуру судини розширюються, що покращує кровообіг.
Відомо: до 30% гіпертоніків не реагують на медикаментозну терапію. Вважається, регулярне фізичне навантаження – найкращий спосіб знизити тиск. Однак для повних людей, літніх пацієнтів та осіб з артритом важко займатися в спортзалі. Заняття в басейні переносяться легше.
0 1 070
5-04-2014, 13:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...