додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Студентам на замітку: електрика ефективніша, ніж кава

Нетривале стимулювання певних ділянок мозку за допомогою слабкого електричного струму помітно покращує здатність запам'ятовувати і збільшує обсяг, засвоєного за одиницю часу матеріалу, повідомляють вчені з американського університету Вандербільта (Vanderbilt University).
Якщо створений ними метод знайде широке застосування, старшокласникам та студентам в екзаменаційну пору більше не доведеться стимулювати мозок літрами випитої кави і енергетичних напоїв - достатньо буде 1-2 сеансів спеціальної процедури щодня.
Творці методу накладали один електрод на щоку випробуваним, а інший - на верхівку голови, і протягом 20 хвилин пропускали через тканини голови, включаючи головний мозок, слабкий постійний електричний струм.
Експеримент відбувався у 3 етапи: на першому струм пропускали таким чином, що він проходив від вилиці до маківки, на другому етапі струм пропускали в зворотному напрямку і на третьому - електрика в ланцюзі взагалі була відсутня, хоча випробовувані про це не знали.
Після кожного етапу учасникам пропонували виконати завдання зі спеціальних тестів для перевірки здатності до запам'ятовування і когнітивних функцій.
У кожному випадку при проходженні тестів вчені реєстрували не тільки реальну кількість помилок і правильних відповідей, а й електричну активність мозку.
Учені повідомляють, що після того, як струм пропускали по напрямку від верхівки до виличної кістки, практично всі учасники показували покращені результати при проходженні тестів. Це підтверджували і енцефалограми - в цьому випадку електрична активність мозку зростала майже удвічі.
Ефект покращення здатності до запам'ятовування зберігався протягом приблизно п’яти годин після стимуляції мозку електрострумом.
0 855
28-03-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...