додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Студентам на замітку: електрика ефективніша, ніж кава

Нетривале стимулювання певних ділянок мозку за допомогою слабкого електричного струму помітно покращує здатність запам'ятовувати і збільшує обсяг, засвоєного за одиницю часу матеріалу, повідомляють вчені з американського університету Вандербільта (Vanderbilt University).
Якщо створений ними метод знайде широке застосування, старшокласникам та студентам в екзаменаційну пору більше не доведеться стимулювати мозок літрами випитої кави і енергетичних напоїв - достатньо буде 1-2 сеансів спеціальної процедури щодня.
Творці методу накладали один електрод на щоку випробуваним, а інший - на верхівку голови, і протягом 20 хвилин пропускали через тканини голови, включаючи головний мозок, слабкий постійний електричний струм.
Експеримент відбувався у 3 етапи: на першому струм пропускали таким чином, що він проходив від вилиці до маківки, на другому етапі струм пропускали в зворотному напрямку і на третьому - електрика в ланцюзі взагалі була відсутня, хоча випробовувані про це не знали.
Після кожного етапу учасникам пропонували виконати завдання зі спеціальних тестів для перевірки здатності до запам'ятовування і когнітивних функцій.
У кожному випадку при проходженні тестів вчені реєстрували не тільки реальну кількість помилок і правильних відповідей, а й електричну активність мозку.
Учені повідомляють, що після того, як струм пропускали по напрямку від верхівки до виличної кістки, практично всі учасники показували покращені результати при проходженні тестів. Це підтверджували і енцефалограми - в цьому випадку електрична активність мозку зростала майже удвічі.
Ефект покращення здатності до запам'ятовування зберігався протягом приблизно п’яти годин після стимуляції мозку електрострумом.
0 877
28-03-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...