додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Туберкульоз: у поширенні стійких форм винні лікарі

В останні роки особливу тривогу лікарів всього світу викликає широке поширення штамів туберкульозної палички, яка практично не чутлива до препаратів, які зазвичай застосовуються для лікування цього захворювання.
Найчастіше випадки туберкульозу з множинною лікарською стійкістю реєструються в Індії, де і загальна захворюваність туберкульозом незвичайно висока. Щороку тут реєструється до 2 мільйонів нових випадків туберкульозу - у чималої частини хворих захворювання викликане саме резистентними штамами.
Днями співробітники відомої неурядової організації "Лікарі без кордонів" ("Médecins sans frontières") оприлюднили своє звернення до лікарів Індії і уряду цієї країни, в якому міститься заклик упорядкувати методи лікування та спостереження хворих на туберкульоз.
Проблема полягає в тому, що в цій країні з населенням більше 1,2 мільярда осіб відсутній єдиний порядок реєстрації та лікування хворих на туберкульоз.
У багатьох випадках такі первинні хворі звертаються до приватних лікарів, які замість дотримання єдиного протоколу лікування, рекомендованого ВООЗ (використання 4-х препаратів протягом півроку), призначають таким хворим антибіотики на свій розсуд і в довільних дозах.
Це призводить не тільки до відсутності результату лікування у багатьох пацієнтів, але і до розвитку стійкості у збудників хвороби та поширенню таких штамів.
За оцінкою лікарів з Médecins sans frontières, нині в Індії налічується не менше 64 000 хворих на туберкульоз із множинною стійкістю до лікарських засобів.
0 767
30-03-2014, 14:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти