додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Самотність – гірше, ніж ожиріння

Особливо важливе активне соціальне життя для людей похилого віку, оскільки почуття самотності дуже небезпечне для здоров'я.
Американські дослідники проводили двадцятирічне спостереження за здоров'ям тих людей, яким вже виповнилося 50 років. Всього в дослідженні брали участь більше двох тисяч людей обох статей. У процесі спостереження з'ясувалося, що люди, які почуваються самотніми, після досягнення пенсійного віку вмирають удвічі частіше, ніж ті, хто і в похилі роки вів активне життя. Як свідчать вчені, відчуття літньою людиною гострої самотності збільшує ймовірність передчасної смерті на 14%. Сильне почуття самотності призводить до порушень сну, підвищення артеріального тиску, збільшення вмісту кортизолу (гормону стресу).
Якщо людина почувається незатребуваною, ізольованою від активних подій, то їй загрожує розвиток серцево-судинних хвороб, інсультів, депресивних станів.
При цьому вчені відзначають, що самотність є більш небезпечним фактором, ніж ожиріння. Отже, кожна людина вже в молоді роки повинна замислюватися: як і з ким буде проводити старість. Найбільш оптимальний варіант - жити в оточенні рідних людей і активно з ними спілкуватися, надавати підтримку, піклуватися про близьких людей.
Щоправда, слід зазначити, що віртуальне спілкування не задовольняє соціальних потреб людини. Більше того, свого часу вчені вже говорили про те, що чим більше людина спілкується через соціальні мережі, тим більше нещасною вона є. На думку фахівців, соціальні мережі створюють враження зв'язку із зовнішнім світом, але почуття задоволення і щастя не приносять. Дослідження говорить, що чим більше часу користувач Інтернету витрачає на просиджування в соціальних мережах, тим менше задоволення від життя він отримує.
0 954
26-03-2014, 18:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти