додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

ВООЗ з’ясувала, у яких країнах неправильно використовують антибіотики

А це основний механізм, який впливає на стійкість патогенів. Зокрема співробітники Університету Антверпена досліджували дані про використання антибіотиків 2011 року у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Боснії і Герцеговині, Хорватії, Грузії, Косово, Киргизстані, Молдові, Чорногорії, Сербії, Таджикистані та Туреччині.
Загалом у розрахунок бралися і рецептурні, і безрецептурні антибактеріальні засоби. З'ясувалося: найбільший обсяг споживання антибіотиків відзначається в Туреччині. Наприклад, тут кожен житель країни споживає в три рази більше ліків, ніж житель Вірменії, де найскромніші обсяги використання антибіотиків. Список популярних антибіотиків у Грузії і Туреччини очолює ко-амоксиклав (амоксицилін/клавуланова кислота). На цей засіб доводиться 42,9% і 30,7% від загального споживання антибіотиків відповідно.
У країнах колишнього СРСР особливо популярні ампіцилін і амоксицилін (в Азербайджані їх використовують в 55,9% випадків). У Сербії та Чорногорії частіше звертаються до препаратів групи макролідів (15,8 % і 19,5 %). Причому внутрішньовенно антибіотики вводять не тільки в медичних установах. В цілому, на думку експертів, потужні протимікробні препарати широкого спектру дії типу хінолонів та амоксициліну разом з інгібіторами бета-лактамаз необгрунтовано використовують як першу лінію захисту. Але, згідно з приписом, вони відносяться до другої лінії захисту. Все це говорить про необхідність створення жорсткої системи моніторингу.
0 951
25-03-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...