додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

У нових ліках від раку медики використали енергію клітин

"Нам уперше вдалося використати молекули АТФ як "спусковий гачок" для вивільнення протиракових ліків як у пробірці, так і всередині організму. Ми вважаємо, що можемо поліпшити точність "наводки" ліків, маніпулюючи рівнями АТФ у певних частинах організму", – заявив Ран Мо з університету Північної Кароліни в Ролі (США).
Мо і його колеги звернули увагу на те, що багато видів ракових клітин містять у собі аномально велику кількість молекул АТФ. Це сполука, аденозинтрифосфат, відіграє роль "енерговалюти" клітини й джерела енергії для майже всіх клітинних процесів.
Автори статті припустили, що високу концентрацію АТФ у ракових пухлинах можна використовувати для "наведення" на них препаратів, здатних вбивати такі клітини. Вони перевірили цю гіпотезу, виготовивши наночастинки із трьох компонентів – оболонки з органічних сполук, які допомагають їм проникати всередину клітин, молекул ліки доксорубіцину в їхньому центрі й оточуючих їх "ланцюгів" із ДНК.
Ці ланцюжки були зібрані таким чином, що розпадалися на частини й дозволяли вмісту наночастинки покинути її лише в тих випадках, коли концентрація АТФ у навколишньому середовищі перевищувала якусь позначку. Підібравши цей показник експериментальним шляхом на ракових клітинах, Мо і його колеги перевірили наночастинки в дії на мишах, у чиє тіло були імплантовані культури раку грудей.
Наночастки діяли в 3,6 разу ефективніше, ніж аналогічні дози доксорубіцину, які напряму вводилися в організм миші, що відкриває дорогу для використання такого методу "наводки" і в медичній практиці, підсумовують автори статті.
0 1 065
16-03-2014, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...