додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Вітамін С допомагає боротися з раком

Ін’єкції цього вітаміну – потенційно безпечний, дієвий і недорогий метод лікування раку яєчників та інших типів цієї недуги. Однак вітаміни не можна запатентувати, отож фармацевтичні компанії навряд чи зможуть здійснити клінічні випробування.
Вітамін С вже давно використовується як альтернативний метод лікування раку. Ще в 1970 роках хімік Лайнус Полінг встановив, що внутрішньовенна ін’єкція вітаміну С ефективна при лікуванні онкологічних захворювань. Проте під час клінічних випробувань, коли вітамін пропонували в оральній формі, не вдалося повторити цей результат, і дослідження було перервано.
Нині відомо, що людський організм швидко виводить вітамін С, коли його приймають перорально. Саме тому співробітники Канзаського університету звернулися до ін’єкції: вітамін затримується в організмі і не шкодить здоровим клітинам. Вчені ввели вітамін С мишам і пацієнтам з "запущеним" раком яєчників. Виявилося, що клітини раку яєчників були чутливі до вітаміну С. Лікування викликало незначні побічні ефекти у людей, і пов’язано це було з вітаміном С – хіміотерапія краще переносилася.
Співавтор роботи Жанна Дріско заявила про зростаючий інтерес до використання вітаміну С серед онкологів. "Пацієнти перебувають у пошуку безпечного й дешевого методу лікування раку. Ін’єкція вітаміну С має потенціал, в основі якого ранні клінічні дані. Однією із перешкод є те, що фармацевтичні компанії навряд чи фінансують клінічні випробування, оскільки немає жодної можливості запатентувати вітаміни", – зазначає Ж. Дріско.
"Поки що важко стверджувати, що вітамін С допоможе хворим на рак вижити, але він зменшує побічний ефект від хіміотерапії. У випробуваннях взяли участь всього 22 хворих. Без подальших досліджень не обійтися", – заявила Кет Арні з британського Центру дослідження раку.
Дослідження вчених опубліковано в журналі Science Translational Medicine.
0 1 327
14-03-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...