додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Вітамін С допомагає боротися з раком

Ін’єкції цього вітаміну – потенційно безпечний, дієвий і недорогий метод лікування раку яєчників та інших типів цієї недуги. Однак вітаміни не можна запатентувати, отож фармацевтичні компанії навряд чи зможуть здійснити клінічні випробування.
Вітамін С вже давно використовується як альтернативний метод лікування раку. Ще в 1970 роках хімік Лайнус Полінг встановив, що внутрішньовенна ін’єкція вітаміну С ефективна при лікуванні онкологічних захворювань. Проте під час клінічних випробувань, коли вітамін пропонували в оральній формі, не вдалося повторити цей результат, і дослідження було перервано.
Нині відомо, що людський організм швидко виводить вітамін С, коли його приймають перорально. Саме тому співробітники Канзаського університету звернулися до ін’єкції: вітамін затримується в організмі і не шкодить здоровим клітинам. Вчені ввели вітамін С мишам і пацієнтам з "запущеним" раком яєчників. Виявилося, що клітини раку яєчників були чутливі до вітаміну С. Лікування викликало незначні побічні ефекти у людей, і пов’язано це було з вітаміном С – хіміотерапія краще переносилася.
Співавтор роботи Жанна Дріско заявила про зростаючий інтерес до використання вітаміну С серед онкологів. "Пацієнти перебувають у пошуку безпечного й дешевого методу лікування раку. Ін’єкція вітаміну С має потенціал, в основі якого ранні клінічні дані. Однією із перешкод є те, що фармацевтичні компанії навряд чи фінансують клінічні випробування, оскільки немає жодної можливості запатентувати вітаміни", – зазначає Ж. Дріско.
"Поки що важко стверджувати, що вітамін С допоможе хворим на рак вижити, але він зменшує побічний ефект від хіміотерапії. У випробуваннях взяли участь всього 22 хворих. Без подальших досліджень не обійтися", – заявила Кет Арні з британського Центру дослідження раку.
Дослідження вчених опубліковано в журналі Science Translational Medicine.
0 833
14-03-2014, 08:30

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти