додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Вчені навчилися передбачати смерть за аналізом крові

Вперше "тестами на смерть" зайнялася команда естонських дослідників. Вони поставили мету встановити концентрацію 106 біомаркерів в крові людини та їхній вплив на її організм. Біомаркер є біологічною молекулою, яка присутня у крові і тканинах людського організму і здатна сигналізувати про патологічний процес або про захворювання.
Естонська група дослідників провела аналізи зразків крові у 9842 пацієнтів і дійшла висновку, що у 508 із них смерть настане протягом найближчих п'яти років (головним чином через проблеми з серцем, а також через рак та інші недуги).
Вчені з'ясували, що набір з чотирьох біомаркерів дозволяє з точністю передбачити ризик смерті в близькій перспективі, навіть якщо людина добре почувається. У якості "вершників смерті" виступили: альфа-1-кислий глікопротеїн, альбумін, цитрат і розмір часток ліпротеїну досить низької щільності.
Подібні шокуючі висновки також були підтверджені і фінськими вченими, які здійснили незалежне дослідження з отриманням тих самих результатів. На думку авторів дослідження, такі тести можуть допомогти виявити можливу загрозу для людей, які не мають будь-яких симптомів хвороби, і допоможе "потягнути" їхній час.
Однак потрібне проведення додаткових досліджень та отримання підтверджень результатами в інших умовах і серед інших етнічних груп. Але постає й етичне запитання: чи потрібно попереджати пацієнта про те, що незабаром він може померти, якщо йому вже не можливо допомогти?
0 1 366
12-03-2014, 13:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...