додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Новини

Полюбляння «енергетиків» дітьми має насторожити батьків

У багатьох розвинених країнах спостерігається тенденція до зниження споживання солодких газованих напоїв, які, як відомо, здатні викликати ожиріння і діабет.

Цій тенденції можна було б тільки порадіти, якби не одне "але" - одночасно з цим збільшується споживання енергетичних напоїв, основним компонентом яких є кофеїн, причому в досить великих дозах.

Кофеїн у великих кількостях вкрай шкідливий для організму підлітків, який розвивається. А поєднання кофеїну з алкогольними напоями перетворює енергетики на смертельно небезпечну отруту.

Канадські вчені виявили, що "любов" до енергетичних напоїв у підлітків пов'язана з цікавістю до вживання алкоголю і наркотиків.

Співробітники двох канадських університетів - Делхаусі і міста Уотерлу (Dalhousie University і University of Waterloo) опитали більше 8200 учнів середніх і старших класів шкіл. Було встановлено, що не менше 20% учасників опитування вживають енергетичні напої частіше, ніж один раз на місяць.

Разом із тим дослідники виявили, що найбільше пили "енергетики" ті хлопці й дівчата, які регулярно вживали і алкоголь, а також курили індійську коноплю.

"Очевидно, що особливості психіки любителів алкоголю і марихуани вимагають час від часу перемикання на інший стимулятор нервової системи. Необхідні відчуття їм забезпечують доступні "енергетики" з високим вмістом кофеїну", - коментує один із співавторів цього дослідження професор Сандей Азагба (Sunday Azagba).
0 1 414
8-03-2014, 13:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...