додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Вагітній жінці потрібно уникати диму

Будь-який дим може пошкодити мозок ще не народженої дитини.

Будь-який дим може пошкодити мозок ще не народженої дитини. Такий ефект має спалювання вугілля і вихлопи автомобілів, дим цигарок. Це показали результати сканування мозку дітей з моменту їх народження і до 7-9 років, які піддавалися високому рівню забруднення повітря.

Виявилося, у дітей був зменшений обсяг білої речовини в лівій півкулі, що призводить до зниження інтелекту, синдрому гіперактивності та до агресії. У міру дорослішання у таких дітей з'являються проблеми з концентрацією, страждають здатності до міркування, судження і вирішення проблем.

У центр уваги вчених потрапили поліциклічні ароматичні вуглеводні і їх ефекти, вироблені на дітей. Ці сполуки можна знайти у вихлопних газах, гарі, що йде при спалюванні вугілля, при використанні систем опалення, під час лісових пожеж і в тютюновому димі.

Дослідження, які проводилися раніше, показали, що дані сполуки здатні проходити крізь плаценту, безпосередньо впливаючи на мозок плоду. У тварин, наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні порушували нормальні схеми поведінки, навчання і пам'ять.

В рамках нового дослідження експерти аналізували вплив сполук в останньому триместрі вагітності. Після пологів спостереження продовжилося.
І через п'ять років стало зрозуміло, що у дітей був знижений вербальний IQ, а до 7 років проявилися симптоми тривоги і депресії.

Притому, якщо поліциклічні ароматичні вуглеводні продовжували впливати на дитину вже після народження (десь у віці п'яти років), то у неї ще більше загострювалися процеси, що призводять до порушення формування білої речовини в дорсальній префронтальній зоні мозку.
0 630
24-10-2015, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти