додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Новини

Берегти серце потрібно з дитинства

Зберегти нормальну роботу серця простіше, ніж відновлювати її.

Зазвичай, про здоров'я серця замислюються ті, у кого воно вже похитнулася. Зберегти нормальну роботу серця простіше, ніж відновлювати її. Це слід починати робити вже в дитинстві, і це підтверджується науковими дослідженнями.

Більшість дітей народжується зі здоровим серцем і нормальним артеріальним тиском.

Потім, в основному через неправильне харчування, баланс порушується. Про це говорять автори дослідження в журналі Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes. Тому так важливо прищеплювати дітям потяг до здорового способу життя.

Вчені виміряли 4 найважливіших компоненти здоров'я серця і судин (індекс маси тіла, раціон, артеріальний тиск і рівень холестерину) у 8961 дітей 2-11 років, які брали в 2003-2010 роках участь у Національній програмі перевірки здоров'я і харчування (NHANES).

У 99% учасників хоча б один параметр випадав з рамок норми. Найчастіше цим параметром виявлялася дієта: всього 10% дітей їли вдосталь овочів, фруктів, риби і злаків.

Дев'ять десятих респондентів споживали надто багато солі, і більше половини захоплювалися газованою водою, отримуючи від неї більше 450 ккал у тиждень. 30% дітей мали зайву вагу, а у 40% спостерігали підвищений рівень холестерину.

При цьому артеріальний тиск у більшості учасників дослідження залишався нормальним - мабуть, в силу того, що дитячий організм здатний краще чинити опір негативним впливам середовища і відновлюватися.

Звичайно, дослідження можна було б зробити більш повним і точним. Для цього можна було використовувати не "дорослі" критерії правильного раціону і вимірювати фізичну активність учасників, щоб оцінити їх реальну потребу в калоріях.

Однак загальний висновок про те, що треба піклуватися про здоров'я серця і судин замолоду, залишається в силі.
0 501
15-10-2015, 20:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти