Через пожежі димом затягло три області України

Новини України / новини
1 345
0
Через пожежі димом затягло три області України

У Черкаській області 3 вересня спостерігається задимлення через пожежі на Київщині.

Як розповів речник управління ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко, Черкаська область опинилась в зоні смогу, який спричинили затяжні лісові та торф’яні пожежі на території Київської області.

Задимлення спостерігається у Жашківському, Звенигородському, Канівському, Золотоніському, Лисянському, Городищенському, Корсунь-Шевченківському, Черкаському районах області та в Черкасах.

Зміни в метеорологічній обстановці, західний вітер та високий тиск істотно вплинули на екологічну обстановку із повітрям в більшості районів області та самому обласному центрі. Через це, істотно збільшилась кількість звернень до медиків людей із хронічними або алергічними захворюваннями, у першу чергу органів дихання.

Як зазначають в ДСНС, найближчим часом ситуація в Черкаській області не зміниться, оскільки напрямок вітру істотно не зміниться, як і атмосферний тиск та вологість повітря.

Крім того, Вінницю накрив див – і Держсанепідслужба у Вінницькій області розпочала дослідження концентрації ядучих речовин та шкідливості диму, повідомляє Depo.Вінниця.

Однією з версій густого задимлення була пожежа на 96 га лісу в Хмельницькій області.

Представник управління ДСНС Вінницької області Олександр Кутовий сказав "Укрінформу", що смог накрив Вінницю через масове спалювання сухої трави та стерні на полях у передмісті та пожежу в селі Хотень Хмельницької області.

"Попри наші рекомендації населення і аграрії масово спалюють суху траву та стерню на скошених полях навколо міста. Сьогодні хмарно, до того ж вітер дме саме з боку наймасовіших підпалів. Тому у місті смог, що спричиняє ускладнення дихання. До того ж, через пожежу в селi Хотень Хмельницької області димом накрило Житомирську і Хмельницьку областi, накрило й Вiнницю", - зазначив він.

За словами Кутового, ситуація наразі контрольована. Рятувальники оперативно виїздять на місця загорянь, які попри незначні масштаби спричиняють сильне задимлення. Відтак, в обласному центрі смог, відчувається запах гару та важко дихати.
Погодні умови також спричинили загоряння невеликих осередків зосередження торфу в Калинівському районі поблизу русла річки Південний Буг (загалом, 0,5 га). Їх пожежники гасили два дні.

Також про задимлення у Житомирі повідомляють місцеві мешканці. 

Як відомо, Київ затягувало димом через лісові пожежі.

"Українська правда"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У центрі Чернівців відкрився перший в Україні рекрутинговий центр 108 батальйону бригади "Едельвейс" - фото
«Долар слабшає через глобальні зміни»: чому долар у світі дешевшає та чого чекати українцям
Смертельна аварія у Чернівцях: водій автомобіля збив велосипедиста
«Стояли впритул до ворога»: прикордонник з Буковини про бої на Донеччині
ексклюзив
На Буковині синоптики попередили про пориви вітру
Масована нічна атака РФ: ракети летіли на Львів, під ударом захід України
28 червня, 2025
З нагоди Дня Конституції України на горі Веприк розгорнули 20-метровий прапор - фото
«Не завжди діти відразу говорять про це»: скількох педофілів засудили на Буковині за останні п’ять років
ексклюзив
«Тато – мій ангелик»: дружина загиблого воїна з Буковини просить визнати його Героєм
Сьогодні на Буковині попрощаються із воїном Віталієм Шалаєвим