Чалий визнав, що ЄС тиснув на Україну задля одностороннього виконання мінських угод

Новини України / новини
981
0
Чалий визнав, що  ЄС тиснув на Україну задля одностороннього виконання мінських угод

Колишній заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий, призначений 10 липня на посаду посла України в США, визнав коректність інформації про дипломатичний тиск Євросоюзу задля одностороннього виконання мінських угод з боку України.

Про це Чалий заявив в інтерв’ю виданню "Дзеркало тижня".

За його словами, такі дискусії відбуваються час від часу.

"В нас є чітке розуміння, що без відведення техніки, без закриття кордону, через який уся ця техніка поставляється, без звільнення заручників складно уявити проведення якихось виборів.

І коли ситуація заходить у глухий кут, то європейські партнери починають, так би мовити, стимулювати, щоб Україна була активнішою зі свого боку в імплементації мінських угод. Навіть якщо якісь пункти не виконані Росією", - заявив він.

Як повідомлялося, раніше "Європейська правда" розкрила деталі закритих переговорів під час візиту до Києва комісара ЄС з питань сусідства та розширення Йоганеса Гана. Він, зокрема, закликав Україну надати Донбасу "особливий статус" необмеженого терміну дії, не чекаючи на припинення вогню та відведення військ.

Згодом в ЄС заявили, що не наполягають на односторонньому виконанні Україною мінських домовленостей.

За словами Чалого, Київ буде дотримуватися логіки мінських домовленостей. Нинішні ж дії щодо визначення особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також виконання зобов'язань щодо децентралізації і конституційної реформи Чалий назвав "підготовчими кроками", які робить українська сторона.

"Але для нас абсолютно неприйнятно, щоб Україна пішла на всі політичні рішення, і при цьому на виборах на Донбасі стояли люди з автоматами і "забезпечували" виборчий процес", - зазначив посол.


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Переправляв ухилянтів і контрабанду: на Буковині затримали начальника відділу прикордонного загону
29 677
"Очевидні проблеми зі здоров’ям": омбудсмен обурився станом мобілізованих у Чернівцях, - відео
21 536
Командир 107-ї бригади ТрО прозвітував про перші 50 днів роботи: що вдалося зробити
17 294
У ЧНУ хлопець зробив пропозицію коханій на врученні дипломів: вона відповіла «так»
11 140
Однорічний Влад живе у лікарні Чернівців без батьків: як можна його підтримати
9 903
У Чернівцях водій автобуса допоміг повернути матері загублену дитину
9 599
Після аварії під Чернівцями померла 11-місячна дівчинка: за кермом був батько дитини
9 039
За лічені дні зібрали значну суму: як буковинці допомагають родині після трагедії на Дністрі
9 005
Довгий час вважався зниклим безвісти: на війні загинув буковинець Костянтин Грекул
8 104
Смертельна аварія на Буковині: через п'яного водія загинуло немовля
7 591