Власникам сонячних і вітрових установок дозволили продавати електргоенергію без ліцензії

Новини України / новини
1 508
0
Власникам сонячних і вітрових установок дозволили продавати електргоенергію без ліцензії

Верховна Рада в четвер ухвалила закон, який дозволяє приватним домогосподарствам, оснащеним сонячними і вітровими електрогенеруючими установками, продавати надлишки електроенергії енергоринку.

Схвалений 273 голосами парламентарів Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" визначає, що потужність таких установок не може перевищувати 30 кВт, а вартість електроенергії буде встановлюватись Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. При цьому закон дозволяє продавати таку електроенергію без ліцензії.

Закон також знижує тариф для сонячних електростанцій потужністю більш як 10 МВт приблизно в два рази.

"Цей законопроект дозволить до кінця року заощадити 1 млрд грн на енергоринку... Він відновлює справедливість", - відзначив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час розгляду документа.

Згідно з законом, також скасовується правило "місцевої складової". Замість нього вводиться стимулюючий коефіцієнт, що застосовується до "зеленого тарифу".

У разі, якщо компанія при будівництві енергоустановки використала 30% українського обладнання, доплата становить 5% до тарифу, а якщо частка українського устаткування становить 50%, то доплачуватиметься 10% до тарифу.

Крім того, закон виключає норму, згідно з якою НКРЕКП має передбачати в інвестпрограмах обленерго кошти на підключення електростанцій на відновлювальних джерелах енергії до електромереж.

Нагадаємо, за даними Держстату, виробництво електроенергії вітровими і сонячними електростанціями в Україні за січень-квітень 2015 року збільшилося порівняно з аналогічним періодом 2014 року на 3,1% - 500 млн кВт/год.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Скандал у Чернівецькій ОВА: волонтерка заявила, що її центр допомоги воїнам обікрали
37 584
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
20 775
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
17 301
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
16 296
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
15 797
Блогерка, що йшла пішки від Львова до Чернівців, та підготовка до відкриття Bukovyna Mall. Головні новини
14 118
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
9 287
"Був цілеспрямованим і сильним духом": загинув воїн із Буковини Андрій Кривий
6 755
Відкриття ТРЦ «Bukovyna Mall» та скандал у Чернівецькій ОВА: головне за добу
6 533
"Йому би жити й жити": загинув захисник із Буковини Степан Татарин
6 372