Президент Порошенко підписав закон про декомунізацію

Новини України / новини
1 612
0
Президент Порошенко підписав закон про декомунізацію

Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони, зокрема "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки".

Про це з посиланням на прес-службу глави держави повідомляє Українська правда.

Окрім того, були підписані закони "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років" та "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті".

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації.

Ці закони були ухвалені народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня 2015 року більшістю голосів.

"Підписуючи зазначені закони, Порошенко заявив, що найближчим часом до Верховної Ради буде подано проект закону, спрямований на удосконалення норми щодо відповідальності за порушення закону про статус борців за незалежність України у ХХ столітті", - повідомила прес-служба президента.

Згідно з інформацією, законопроектом, який ініціював Порошенко, пропонується усунути колізії, які можуть бути використані для зловживання нормами законодавства, порушення прав і свобод людини і громадянина, зокрема в частині свободи наукових досліджень і міжнародної співпраці та діалогу.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
«Пропускала крізь себе чужий біль»: у Чернівцях попрощалися з журналісткою Лілією Вакарюк
32 744
Знайшли в полі на околиці села: на Буковині рятувальники розшукали зниклу дівчину
29 390
«Вірний присязі до останнього подиху»: на війні загинув сержант Євгеній Окіпняк з Буковини
5 925
«Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях»: на Буковині попрощалася з воїном Русланом Котелком
5 203
Вілли над водою і будиночки-фургончики: скільки коштує відпочинок на Дністрі цього літа
4 450
У Чернівцях стартував кінофестиваль Миколайчук OPEN: понад 80 фільмів і зіркові гості
4 183
Ярмарок, фестиваль морозива й театр: куди піти у Чернівцях сьогодні
4 175
Популярне ранкове шоу випустило спецефір про Чернівці: що показали глядачам
3 933
Федоров вперше повідомив, якими будуть умови отримання відстрочки українськими військовими
3 847
На Буковині проведуть в останню дорогу двох загиблих військових
3 573