Уряд планує розділити НАК "Нафтогаз" на дві компанії

Новини України / новини
1 480
0
Уряд планує розділити НАК "Нафтогаз" на дві компанії

Україна розділить НАК "Нафтогаз-України", та створить на його базі дві компанії, які займатимуться окремо транспортуванням та накопиченням газу.


Про це заявив прем'єр Арсеній Яценюк під час свого звіту у Верховній Раді.

"За 2013 рік урядом Януковича не було заплачено півтора міяльрди за отриманий газ. У 2013 році "Газпром" зробив повну річну передплату за транзит. Таким чином, цих грошей уже немає", - розповів Яценюк.

"Загальний борг, який отримав цей уряд, 2,2 мільярда доларів. Якщо додати 2,5 мільярда передоплати "Газпрому" та загальні обсяги кредитів та зобов'язань, то, за оптимістичним сценарієм, дефіцит "Нафтогазу" складає 62 міляьрди гривень, за песимістичним – 93 мільярди", - розповів Яценюк.

Тому Україна вирішила, згідно з Третім енергетичним пакетом, реорганізувати НАК "Нафтогаз".

"Уряд буде приймати рішення. На базі НАК ми будемо створювати два публічних акціонерних товариства. Україна створить ПАТ "Українська газотранспортна система", яке буде займатись виключно прокачкою газу. Друге - ПАТ "Українські газові сховища. Воно буде займатися виключно оперуванням накопичення і відпуску газу з українських сховищ", - розповів Яценюк.

Він розповів про обсяги газів в українських сховищах.

"Коли ми прийшли в уряд, то в сховищах було 5 мільярдів кубів. Станом на сьогодні – 12 мільярдів кубів. Звичайно, цього недостатньо. Щоб пройти зиму треба ще 7 мільярдів", - заявив Яценюк.

Він також нагадав, що Україна запропонувала ЄС та США спільну модернізацію та експлуатацію української ГТС.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.