Україна не збирається денонсувати угоди щодо ЧФ РФ

Новини України / новини
1 131
0
Україна не збирається денонсувати угоди щодо ЧФ РФ

Україна не має наміру денонсувати жодну з угод з Російською Федерацією щодо перебування Чорноморського флоту.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу в Кабінеті міністрів.

“За міжнародною практикою, такі дії (одностороння денонсація Росією) міжнародними судами не визнаються. Ми зі свого боку не будемо жодної з цих угод денонсувати”, - зазначив міністр, пише УНІАН.

Він додав, що для української сторони ці угоди є “доказовою базою щодо підтвердження прав України в судах, у тому числі і прав на компенсацію збитків з боку Російської Федерації”.

Крім того, Петренко сказав, що якщо російська сторона буде в односторонньому порядку збільшувати ціну на газ для України, “ми так само будемо зі свого боку нараховувати ціну, яка є за формулою чинною без урахування цієї денонсації”.

Нагадаємо, 31 березня Держдума РФ після анексії Криму в односторонньому порядку денонсувала угоду про базування ЧФ на території України. 28 березня цей законопроект в Держдуму вніс президент Росії Володимир Путін.

Сьогодні, 1 квітня, Рада федерації Росії одноголосно проголосувала за денонсацію угоди про базування ЧФ РФ в Україні. Після цього закон буде подано на підпис президенту РФ.

Голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер повідомив, що ціна російського газу для України становитиме у другому кварталі 385,5 долара за тисячу кубометрів.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан заявив, що ця ціна розрахована з урахуванням "харківської знижки", і поки що Україна не одержувала ніяких документів про денонсацію цієї знижки. "Наразі діє знижка, у нас немає документів (про її денонсацію)", - сказав Продан. При цьому він зазначив, що Україна виходитиме з того, що Крим – це українська територія, і ЧФ Росії перебуває на українській території.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
На День вишиванки запровадять нову традицію: символ вдячності на алеях героїв
19 430
В ЄС можуть заборонити один із найпопулярніших кухонних приладів: у чому причина
18 139
«Понад пів тонни борошна щодня»: «МБ» побував за лаштунками пекарні у Чернівцях - фото, відео
15 938
П’яна ДТП на Буковині: 23-річний водій ВАЗ протаранив авто, пасажир у лікарні
13 336
На Буковині сьогодні прощаються з трьома загиблими захисниками
12 732
Курс долара та євро сьогодні: скільки коштує валюта в Україні 3 травня
12 597
«Бомба в голові»: у Чернівцях врятували жінку завдяки унікальній операції на мозку
10 417
На Буковині електровелосипедист врізався в Nissan і травмувався
8 486
У чоловіка виявили "німу" пухлину: лікарі у Чернівцях вчасно діагностували небезпечну хворобу
7 552
Перекриття руху в центрі Чернівців та чемпіонство «Буковини» в Першій лізі: головне за добу
7 332