Кабінет Міністрів пропонує збільшити кримінальну відповідальність у вигляді штрафів для юридичних осіб у 2-4 рази, до 2,55 млн грн.
Такі зміни пропонується внести до Кримінального кодексу України в частині розмірів штрафів, призначених судом для юридичних осіб.
Про йдеться у проекті Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації рекомендацій Європейської Комісії у сфері державної антикорупційної політики №3312 від 23.09.2013, передає
УНН.
Зокрема, залежно від ступеня тяжкості злочину, вчиненого уповноваженою особою юридичної особи, суд може застосовувати штраф за злочин невеликої тяжкості — від 10 тис. до 40 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за злочин середньої тяжкості — від 40 тис. до 80 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за тяжкий злочин — від 80 тис. до 120 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за особливо тяжкий злочин — від 120 тис. до 150 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому за підкуп службових осіб пропонується крім штрафів від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до ста годин, застосовувати виправні роботи на строк до одного року, або обмеження волі на строк до 2-х років, або позбавлення волі на той самий строк.
Водночас за ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, пропонується застосовувати обмеження волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк.
В той же час, за зловживання службовим положенням штраф може бути знижений у 3 рази, з 500 неоподаткованих мінімумів (8,5 тис. грн) до 150 неоподаткованих мінімумів (2,55 тис. грн), а за перевищення службових повноважень каратися замість штрафів виправними роботами на строк до 1-го року або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на строк до 3-х років.
Крім того, за недостовірні відомості в податковій декларації пропонується також накладати штраф у 170-400 грн.
Також пропонується внести зміни до Закону України “Про банки і банківську діяльність” в частині порядку розкриття банківської таємниці.
Зокрема, податківцям мають надавати не тільки інформацію щодо наявності банківських рахунків, а й щодо відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, у зв’язку з проведенням їх перевірки.
В Законі України “Про засади запобігання і протидії корупції” пропонується визначити, що перевірку достовірності зазначених у декларації відомостей здійснюватимуть органи доходів і зборів у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики.
Як йдеться в Пояснювальній записці до законопроекту його метою є виконання рекомендацій експертів Європейської Комісії (далі — ЄК) щодо удосконалення положень антикорупційного законодавства, наданих у рамках переговорів щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.