До кінця року світло і газ подорожчають

Новини України / новини
1 761
0
До кінця року світло і газ подорожчають

Українська влада готується до підвищення тарифів на енергоносії - в Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики (НКРЕ), вже збираються підвищити на 25% тарифи на електроенергію і на 20% - на газ, пише "Коммерсантъ-Украина".

У Міненерго вважають, що якщо рішення буде прийнято НКРЕ, це "виводить з-під удару" уряд і дозволить почати планомірне збільшення тарифів вже цього року.

Як повідомляв Корреспондент.biz, вчора Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу законопроект №2107, який пропонує встановлювати ціни на газ для населення відповідно за обсягами його споживання.

Ініціатором його розгляду виступив депутат від Партії регіонів Павло Корж. Всього проект закону Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів) підтримали 293 народних депутати (необхідний мінімум - 226).

Як нагадує видання, зараз будь-яка зміна тарифів приймається НКРЕ за погодженням з Кабінетом міністрів. У пояснювальній записці автор законопроекту пояснює цілі його прийняття тим, що це "усуває правову прогалину в регулюванні повноважень органів державної влади в частині встановлення цін і тарифів на електроенергію та природний газ для населення".

Джерела видання в Міненерго розповіли, що прийняття даного законопроекту необхідне у зв'язку із запланованим до кінця року підвищенням цін на електроенергію і газ для населення.

"На нас тиснуть виробники електроенергії та постачальники газу. Насамперед приватні компанії, які зацікавлені в тому, щоб поставляти енергоносії населенню зі значно вищою нормою рентабельності, ніж сьогодні", - розповіли у відомстві.

За словами джерела, уряд не міг взяти на себе відповідальність щодо збільшення цін на електроенергію і газ для населення, оскільки це могло викликати соціальне невдоволення.

"Тому було вирішено передати це право НКРЕ - незалежному органу влади, який не несе політичної відповідальності", - додав він.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
17 040
Керівнику "Чернівціводоканал" оголосили підозру: на комунальному підприємстві зробили заяву
8 902
Виводив людей з будинку: історія рятувальника, який став відомим завдяки фото
6 194
Проколов колеса, щоб не втік: на Буковині перевіряють співробітників ТЦК через конфлікт
6 067
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
5 152
Сильні дощі та грози: на Буковині зіпсується погода
4 870
«Вода чудова. Ідіть купатися»: чернівчани ходять на міський пляж попри заборони
4 480
Росія могла вдарити по Чернівцях ракетою Х-101 із касетною бойовою частиною: що відомо
4 177
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
4 073
Обороняв Батьківщину від ворогів: на війні загинув воїн з Буковини Віталій Майстрюк
3 575