Конфедерація будівельників України пропонує зносити аварійні будинки без згоди мешканців

Новини України / новини
1 669
0
Конфедерація будівельників України пропонує зносити аварійні будинки без згоди мешканців

Конфедерація будівельників України пропонує зробити необов'язковим отримання згоди мешканців на знесення аварійних будинків у рамках реконструкції кварталів застарілого житла.

Як повідомив президент конфедерації, депутат Київради Лев Парцхаладзе під час "круглого столу" в Києві у вівторок, КБУ розробило законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", пише "УКРІНФОРМ".

"Наявність згоди мешканців на знесення не обов'язкова. Як альтернатива пропонується рішення про знесення аварійного будинку, яке приймає місцева громада, за наявності відповідного висновку Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій або іншої організації, що має ліцензію, про технічний стан будинку", - сказав Парцхаладзе.

Він додав, що наразі немає рішення, за яким принципом можна розселити людей. Крім того, відсутня мотивація для відселення мешканців "хрущовок".

"Переселяти людей можна буде в радіусі не більше 500 метрів. Планується, що коефіцієнт, за яким буде надаватися нове житло, повинен бути від 1,3 і вище. Тобто при квартирі площею 70 кв. м нове житло має бути мінімум 100 кв. м. І обов'язково має бути з ремонтом", - пояснив президент КБУ.

При цьому інвестор має спочатку збудувати житло для переселення мешканців аварійного будинку, а вже потім зносити старе житло і будувати на його місці нове.

Такий механізм, на думку Парцхаладзе, дозволить розпочати реконструкцію кварталів застарілого житла. "Тоді закон запрацює, тоді буде цікаво людям отримувати нове житло, і тоді не буде того конфлікту, який людей лякає", - додав він.

Конфедерація будівельників України була створена 5 квітня 2011 року на Всеукраїнському зібранні будівельників. Вона об’єднала більш як 700 будівельних компаній і профільних об’єднань.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Підготовка до можливих паводків на Буковині та справні системи оповіщення: про що говорив Осипенко з головами громад
9 594
До Землі наближається нова магнітна буря: вчені назвали дату
7 049
Чи повернуться морози: прогноз погоди на Буковині до кінця лютого
3 411
«Я був би згоден віддати його за одну гривню»: чому не можуть продати комбінат хлібопродуктів у Неполоківцях
3 284
У Чернівцях попрощаються із сімома невідомими захисниками України
3 269
«Місто – бімба. Люди розкішні»: переселенці діляться враженнями від життя в Чернівцях
3 267
Як і де у Чернівцях перевірити себе на «Скринінгу 40+»
2 682
Понад 50 діб боротьби: у Чернівцях врятували маму та передчасно народжене немовля
2 522
«Відгукнися, кохана!»: військовий шукає жінку, з якою познайомився у Чернівцях
1 940
«Дайте нам чернівецьких!»: бригади з Чернівців відновлювали тепло в Києві
1 820