Нові нормативи для бригад "швидкої" запрацюють з 1 січня

Новини України / новини
2 226
0
Нові нормативи для бригад "швидкої" запрацюють з 1 січня

Кабінет Міністрів встановив нормативи прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги: норматив прибуття бригади на екстрений виклик становить 10 хвилин в межах міста і 20 хвилин - поза містом з моменту отримання виклику. За неекстренним викликом бригада повинна прибути протягом 1 години.

Про це йдеться в постанові №1119 від 21 листопада. До викликів екстреного характеру, згідно з порядком, відносяться звернення пацієнта, який перебуває в невідкладному стані, супроводжуваному непритомністю; судомами; раптовим розладом дихання; раптовим болем в області серця; блювотою кров'ю, гострим болем у черевній порожнині; зовнішньою кровотечею; ознаками гострих інфекційних захворювань; гострими психічними розладами, які загрожують життю та здоров'ю пацієнта та/або інших осіб.

Також підстава для екстреного виклику може виникнути в тому випадку, якщо вищевказаний стан зумовлений травмами (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови); ураженням електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодженням, асфіксією всіх видів; ушкодженнями різної етіології під час надзвичайних ситуацій; отруєннями, укусами тварин, у тому числі змій, павуків і комах, порушенням нормального перебігу вагітності; алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним (похмільним) синдромом.

До категорії неекстренних відносяться виклики до пацієнта, стан якого не є невідкладним і супроводжується раптовим підвищенням температури тіла з кашлем; нежиттю, болем у горлі; головним болем, запамороченням, слабкістю; болем у попереку, суглобах; підвищенням артеріального тиску; больовим синдромом у онкологічних хворих.

Зазначений порядок набирає чинності з 1 січня 2013 року.


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Поліцейський із Буковини без бюджетних коштів усього за два місяці створив застосунок доброчесності для Нацполіції
13 399
Евакуювали 68 людей: рятувальники розповіли подробиці вибуху на Будівельників у Чернвцях
7 638
У Чернівецькій області попрощаються відразу із п'ятьма захисниками
6 702
“Коли творю – стаю живою”: історія чернівчанки, яка малює картини долонями
3 520
У Чернівцях на Центральній площі знімають банер - фото
3 121
Помер під час лікування: на Буковині попрощаються із захисником Іваном Унгуряном
3 084
Можна буде купатися, рибалити й ночувати: на Дністрі з’явиться новий відпочинковий комплекс
2 708
З Краматорська, Херсона та Маріуполя: до Чернівців прибув евакуаційний потяг
2 629
Вибух на вулиці Будівельників у Чернівцях: загинув 38-річний чоловік
2 575
У міськраді пояснили, чому замінюють банер у центрі Чернівців
2 442