Першотравень святкують у 142 країнах

Новини України / Новини світу / новини
1 801
0
У 142 країнах світу відзначають День міжнародної солідарності трудящих (Першотравень, День праці, День весни, Свято весни і праці в Росії), повідомляє ТСН.

1 травня традиційно використовується для проведення мітингів і демонстрацій з висуванням політичних вимог, у світі Першотравень відзначається як пролетарське свято солідарності.

В Україні щорічно 1 і 2 травня оголошуються вихідними днями. У 328 населених пунктах заплановано проведення 478 масових та інших заходів, загальна кількість учасників становитиме понад 260 тис. осіб. Так, серед заходів заплановано проведення: майже 200 мітингів, 29 демонстрацій, близько 60 концертів тощо.

Найбільш багатолюдні заходи заплановані на території Запорізької (понад 40 тис. осіб), Луганської (майже 26 тис. осіб), Донецької областей (понад 23.тис. осіб) та у АР Крим (понад 33 тис. осіб).

Майже 7 тисяч правоохоронців та понад 840 військовослужбовців внутрішніх військ МВС слідкуватиме за порядком. У столиці планується проведення 7 масових заходів за участю понад 31 тис. осіб. Про плани святкувати Першотравень на Хрещатику заявили Комуністична партія України (КПУ), "Соціалістична партія Україна" (СПУ) і "Партія об'єднані ліві й селяни".

Нагадаємо, 1 травня 1886 року в Чикаго (США) пройшла масова демонстрація робітників, котра була атакована поліцією. 4 травня на мітингу протесту від вибуху бомби загинуло 7 поліцейських і 60 цивільних. Організатори мітингу були заарештовані і засуджені. У липні 1889 року на Паризькому конгресі 2-го Інтернаціоналу 1 травня в пам'ять про ці події проголошено міжнародним революційним святом трудящих.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.