Україна і Туреччина запроваджують безвізовий режим

Новини України / Новини світу / новини
2 710
0
Уряд України затвердив угоду про безвізовий режим з Туреччиною. Як очікується, угода набуде чинності в другому півріччі.
Як повідомляє "Коммерсантъ-Украина", документ встановлює безвізовий порядок в'їзду і виїзду, прямування транзитом та перебування громадян однієї сторони на території іншої держави на підставі дійсних проїзних документів за умови, що термін їх безперервного перебування не перевищує 30-ти днів від дати в'їзду.

При цьому, зазначає газета, сумарний термін перебування громадян на території іншої держави не повинен перевищувати 90 днів протягом 180-денного періоду.

Як повідомив у Twitter міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, угода набуде чинності через три місяці. "Не даремно МЗС всіляко прискорювало процес затвердження. Я доручив оперативно обмінятися нотами з турецькою стороною, щоб в оксамитовий сезон українці змогли поїхати в Туреччину без віз", - заявив Грищенко. У коментарях до повідомлення міністра депутат Андрій Шевченко (БЮТ-Батьківщина) написав, що для укладення угоди "уряду знадобилося непристойно багато часу".

Туроператори вважають, що скасування віз збільшить насамперед потік туристів, які прибувають з Туреччини в Україну. "У 2011 році Туреччину відвідали 600 тисяч українців. Ця країна займає для нас перше місце в рейтингу країн виїзного туризму. У 2011 році з Туреччини в Україну приїхали у 20 разів менше туристів - близько 30,5 тисяч. На такий дисбаланс впливає чинний візовий режим: українці отримують турецьку візу в аеропорту, коштує вона 20 євро. Тоді як туркам потрібно оформляти українську візу в посольстві за два тижні, і обходиться вона їм в суму від $ 185 до $ 200", - повідомила прес-секретар Асоціації лідерів туристичного бізнесу Юлія Олійник.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
11:40
Трамп заявив, що не полетить у Москву 9 травня
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм