Рідкісні 5 копійок 1992 року: як впізнати монету за 10 тис. грн і не помилитися

Новини України
1 519
0
монети

Джерело: "Монети-ягідки"

Деякі старі українські монети номіналом 5 копійок є справжнім магнітом для колекціонерів. Річ у тім, що завдяки своїм особливостям вони вважаються рідкісними та цінними, а тому за них готові платити великі гроші. Наприклад, за екземпляр 1992 року унікального різновиду 1.1ААк можна отримати від 4 000 до 10 000 грн.

Як пояснили фахівці ресурсу "Монети-ягідки", відрізнити від інших монет їх можна за низкою ознак.


Зокрема:

середнім зубом тризуба – з потовщенням у верхній частині;
одиницею в даті – вона з хвостиком;
гроном №2 – у формі прямокутного трикутника.
гуртом з великою насічкою.

"Через помилку на монетному дворі невелика кількість монет отримала велику насічку на гурті. Саме такі 5 копійок дорого купують нумізмати. Якщо на гурті дрібна насічка – то різновид 1.1ААм, така монета зустрічається дуже часто, тому нічого не коштує", – розповіли фахівці.

Нацбанк виводить з обігу гривню

Тим часом Нацбанк виводить з обігу купюри номіналом 50 і 200 гривень – однак не всі, а лише ті, що були випущені у 2003-2007 роках. І хоча в процесі купюри будуть замінені на банкноти аналогічних номіналів сучасного покоління – тобто зразка 2014-го та наступних років випуску, – українцям не доведеться проходити процедуру спеціального обміну.

"Потрапляючи в банки, банкноти номіналами 50 і 200 грн старого зразка не будуть більше повертатися в обіг. Вони вилучатимуться і передаватимуться до Національного банку для подальшого їхнього перерахунку та утилізації", – пояснили в регуляторі.

Причин же, через які Нацбанк вирішив вивести зазначені банкноти з обігу, зазначається, кілька. Зокрема:

Намір регулятора підвищити якість готівки в обігу.
Бажання НБУ оптимізувати готівковий обіг.

"Як наслідок, банкнотно-монетний ряд гривні міститиме лише грошові знаки сучасного покоління. Це посилить якість і надійність готівкової національної валюти, що перебуває в обігу", – резюмували в НБУ.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
На Буковині втретє згоріли дуби, висаджені на честь полеглих захисників
19 462
У Чернівцях дитину залишили саму в авто під час спеки: її врятували патрульні
11 863
Що приховує найдавніша частина Чернівців: історія Нижнього міста - відео
11 088
Додому – після років неволі. Троє буковинських воїнів повернулися з російського полону
8 762
У селі на Буковині сталася масштабна пожежа: згоріли будинок та автомобіль
7 997
Прокуратура через суд взялася захищати найстарішу церкву Чернівців
7 002
У водоканалі Чернівців поскаржилися на будинки, де найчастіше засмічується каналізація
6 829
Воїни 82 Буковинської бригади отримали державні нагороди від Зеленського
6 520
Мільйон гривень за неіснуючий проєкт: посадовці заробили на реконструкції ліцею на Буковині
5 983
Завтра у Чернівцях проведуть в останню дорогу воїна В’ячеслава Василика
5 475