Президент підписав закон, який запроваджує експортне мито на сою та ріпак

Новини України
795
0
Президент підписав закон, який запроваджує експортне мито на сою та ріпак


Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №13157, який містить так звані "соєві правки", які запроваджують експортні мита на сою та ріпак.

Про це йдеться на сторінці законопроєкту, передає "ЕП".



Ключове, що змінює цей законопроєкт – встановлення експортного мита в розмірі 10% від вартості насіння сої та ріпаку або кользи (один з видів ріпаку) для трейдерів.

Розмір мита поетапно зменшуватиметься з 1 січня 2030 року, поки не сягне 5%. Мита не треба сплачувати, якщо експорт здійснюється не через трейдера, а напряму виробником або аграрним кооперативом.

Документ також включає поправку про створення Державного фонду підтримки сільськогосподарських виробників, який наповнюватимуть надходженнями від експортного мита на сою та ріпак.

На думку представників влади, ця ініціатива має стимулювати розвиток перероблення сої та ріпаку, а отже – збільшувати додану вартість продукції.

Крім того, мито допоможе боротися зі схемами виведення валютного виторгу з країни, які здійснюються через "сірий" експорт агропродукції.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
У Чернівцях студент придумав замість Калинки зробити трасу "Формули 1"
12 667
В Україні відкриють гігантський аквапарк: що буде в новому комплексі
11 306
У Чернівцях змінять графіки руху тролейбусів і автобуса: що потрібно знати пасажирам
10 829
За ігри у піску - 150 гривень: у парку Чернівців розгорівся скандал з платною пісочницею
9 648
Останній вальс біля ЧНУ: відео випускників ліцею Чернівців підкорило мережу
6 503
П’ять днів без їжі та води: у Чернівцях рятувальники дістали чоловіка з колекторної ями
5 796
Президент Румунії попросив Росію бити по українських містах без шкоди для румунів
5 242
На Буковині 17-річний мотоцикліст перекинувся і злетів у річку: він загинув
4 923
На Буковині ввели карантин через сказ у собаки: село визнали загрозливою зоною
4 903
У Чернівцях від завтра дорожчає вода: у водоканалі оприлюднили нові тарифи
4 863