Українцям розповіли, що під час холодів буде з вугіллям та газом — до чого готуватися

Новини України / Війна з Росією
483
0
Українцям розповіли, що під час холодів буде з вугіллям та газом — до чого готуватися


В Україні триває накопичення стратегічних запасів природного газу, мазуту та вугілля для стабільної роботи теплоелектростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) у зимовий період. Обсяги закачування газу зростають, тож узимку Україна буде повністю забезпечена необхідними обсягами.

Про це повідомив перший заступник міністра енергетики України Юрій Шейко під час засідання Штабу з підготовки ЖКГ і паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2025−2026 років, пише NV.



"Через російські атаки на об'єкти видобутку та зберігання газу ситуація в галузі залишається складною, але контрольованою. Ми маємо бути готові до будь-якого перебігу подій, аби громадяни й бізнес були забезпечені газом для стабільного проходження зими. З огляду на це, темпи закачування природного газу до підземних сховищ зростають і відповідають графіку підготовки до опалювального сезону 2025−2026 років", — наголосив Шейко.

Він також зазначив, що необхідні запаси вугілля вже накопичені, а їхнє поповнення триває відповідно до плану.

"Протягом четвертої зими в умовах повномасштабного вторгнення з боку Російської Федерації країна буде забезпечена достатньою кількістю і вугілля, і газу", — повідомили в Міненерго.

Станом на початок червня 2025 року запаси газу в українських підземних сховищах залишалисяся найнижчими за останні 11 років, але відставання від минулого року поступово скорочується.

Раніше повідомлялося, що РФ відновила удари по енергетичній інфраструктурі України. Міністр енергетики Герман Галущенко назвав ситуацію складною і зазначив, що Україна закуповує газ для виробництва електроенергії.

Станом на початок травня Україна імпортувала 1,12 млрд кубометрів газу. Це вдесятеро більше, ніж за аналогічний період минулого року (118 млн кубометрів).

Причина суттєвого зростання обсягів імпорту газу — потреба в ресурсі на опалювальний сезон 2024−2025 років після пошкодження видобутку внаслідок російських атак у лютому.

У квітні-травні єдиним імпортером природного газу є НАК Нафтогаз України. У травні компанія має намір імпортувати понад 400 млн млн кубометрів природного газу з Угорщини та Польщі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
«Не завжди діти відразу говорять про це»: скількох педофілів засудили на Буковині за останні п’ять років
ексклюзив
«Тато – мій ангелик»: дружина загиблого воїна з Буковини просить визнати його Героєм
Сьогодні на Буковині попрощаються із воїном Віталієм Шалаєвим
27 червня, 2025
Із липня для студентів та школярів зміниться вартість проїзду в громадському транспорті Чернівців
У Чернівцях в суботу низка будинків залишаться без водопостачання: будуть підвозити воду
У Чернівцях звільнився з посади директор департаменту урбаністики та архітектури
Не стало захисника із Буковини Віталія Шалаєва
26 червня, 2025
Із російського полону повернувся буковинський захисник Петро Щербатий
Пробули у полоні понад три роки: Україна повернула ще одну групу захисників
ДТП на Буковині: водій мопеда впав та травмувався