Кабмін відреагував на петицію щодо підвищення зарплати вчителям

Новини України
1 580
0
Кабмін відреагував на петицію щодо підвищення зарплати вчителям


Кабмін заявив, що не може підвищити зарплату вчителям, бо гроші є лише на армію.

Про це повідомляється у відповіді на петицію "Підвищення заробітної плати педагогічним працівникам", яка набрала необхідні 25 тис. голосів.



Автор петиціі наголошує на низькому рівні зарплати порівняно з іншими країнами. "Середня заробітна плата вчителя в Україні значно нижча, ніж у багатьох країнах Європи. Наприклад:

Польща: середня зарплата вчителя — близько $1,200−1,500.

Чехія: від $1,400.

Німеччина: $4,000−5,000.

В Україні середня зарплата вчителя становить лише $300−400.

Рівень зарплати нижчий за середній у країні За даними Державної служби статистики України, середня заробітна плата по країні перевищує 15,000 грн (2023 р.), тоді як у багатьох вчителів оклад значно нижчий".

Уряд заявляє, що вчителі отримують різні доплати, а підвищення розміру посадового окладу "вимагає значних додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів, що під час воєнного стану проблематично, оскільки всі власні надходження бюджету спрямовуються на потреби Сил безпеки та оборони".

"Зазначене підвищення потребуватиме значних додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів, що під час воєнного стану проблематично, оскільки всі власні надходження бюджету спрямовуються на потреби Сил безпеки та оборони.

Проте, Уряд здійснює кроки для поступового підвищення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форми власності. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2024 р. № 1286 "Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти" з 1 січня 2025 р. педагогічним працівникам встановлено щомісячну доплату у розмірі 1 300 гривень, а з 1 вересня 2025 р. і до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, — у розмірі 2 600 гривень", — йдеться у відповіді.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Де і коли випаде дощ з мокрим снігом, і в яких областях буде сильний вітер
32 407
Щасливий номер телефону: що означає остання цифра і яка з них притягує гроші
20 853
Віддав життя за Україну: загинув молодий захисник з Буковини Микола Кац
4 440
Перший матч весняної частини сезону: коли «Буковина» зіграє з «Вікторією»
3 909
Фахівці обстежили Дністер після забруднення через атаку РФ на Буковину: що виявили
3 737
У "Чернівціобленерго" оприлюднили графік відключень світла на 14 березня
3 731
Хто з українців отримає 1500 гривень у квітні: повний перелік категорій
3 644
У Чернівцях на вулиці, яку відремонтували за 34 мільйони гривень, вже розрили асфальт: яка причина
3 532
У Чернівцях відзавтра подорожчає проїзд у маршрутках: скільки будемо платити
3 519
«Чому маю платити штраф, якщо поїздка оплачена?»: що робити, якщо вас оштрафували в тролейбусі, а ви заплатили
3 209