СБУ на три роки заборонила в’їзд в Україну румунській політикині, яка закликає до захоплення України

Новини України / Війна з Росією
582
0
СБУ на три роки заборонила в’їзд в Україну румунській політикині, яка закликає до захоплення України


Служба безпеки на три роки заборонила в’їзд до України голові проросійської румунської партії S.O.S. Romania Діані Йованович-Шошоаке, яка підтримує війну рф проти України.

Про це повідомили в СБУ.

За даними української спецслужби, зарубіжна політикиня пише листи російському лідерові володимиру путіну, у яких вихваляє повномасштабне вторгнення рф і закликає до захоплення нашої держави.

Також в СБУ кажуть, що Шошоаке ставить під сумнів національний суверенітет і міжнародно визнані кордони України, зокрема в її західних та південно-західних регіонах. Крім того, вона регулярно поширює наративи кремля під час своїх публічних виступів на території Румунії та інших країн Євросоюзу.

Що передувало?

Лідерка румунської ультраправої партії S.O.S. Romania Діана Шошоаке, яка намагалася подати свою кандидатуру на президентські вибори, написала листа російському лідерові володимиру путіну.

У цьому листі вона заговорила про територіальну цілісність України. За словами Шошоаке, до складу України буцімто незаконно входять румунські території через пакт Молотова — Ріббентропа.

Нагадаємо, Шошоаке неодноразово критикували за зв’язки з москвою. Нещодавно у своїй першій промові в Європарламенті вона звинуватила Євросоюз у "розоренні Румунії" внаслідок надання допомоги Україні й закликала припинити постачання зброї Києву.

Ще 2023 року виступ президента України Володимира Зеленського в парламенті Румунії скасували через "депутатів із проросійськими симпатіями", писало "Радіо Свобода". Тоді саме Шошоаке була проти виступу глави української держави, назвавши його нацистом, цитувало G4Media. У день запланованого приходу Зеленського вона з'явилася в парламенті з картою Великої Румунії.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

12:04
У Києві вранці на територію школи впав уламок безпілотника
11:51
У Чернівцях через ремонтні роботи перекриють різні вулиці: перелік адрес
11:30
В НБУ планують змінити дизайн монет 1 та 2 гривні: часто отримують скарги
11:09
Могли потрапити лише перевірені "клієнти": буковинець організував підпільний гральний зал
10:52
Вживання цукру «годує» рак: онколог з Чернівців пояснив - правда чи міф
10:30
Хвиля "замінувань" триває: у Чернівцях перевіряють кілька приміщень
10:06
Більше 10 років судів: звільнили директора Чернівецького перинатального центру Дмитра Манчуленка
09:42
15-річний хлопець у важкому стані: що відомо про родину, яка, ймовірно, отруїлася грибами
09:23
У Чернівцях вулиця Заньковецької буде перекрита до 1 серпня
08:58
На Дніпропетровщині через атаку БпЛА горіли 2 підприємства – ОВА
08:41
Окупанти активізувалися на Запоріжжі: тривають бої за П’ятихатки та Малі Щербаки – DeeepState
08:20
За минулу добу росіяни втратили на фронті 1560 солдатів і понад 40 артсистем, - ЗСУ
08:02
Шкільні канікули та відключення води: головні новини минулої доби
07:45
Усе про 18 березня: яке сьогодні свято, день ангела та що не можна робити
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 18 березня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 18 березня
02:00
Проста спеція за 11 гривень, яка допоможе міцно спати
01:45
Чи правильно ви дихаєте під час тренувань: ось як перевірити
01:30
Косметологиня розповіла, чи справді шкіра звикає до доглядових засобів
01:15
До побачення, зубний камінь: домашній напій, який допоможе видалити наліт
01:00
Як посадити картоплю, щоб зібрати хороший урожай вже на початку літа
00:45
Які гриби у весняному лісі можна збирати відрами: це простіше, ніж ви думаєте
00:30
Чи безпечно давати дитині гранат: дієтологиня дала точну відповідь батькам
00:15
Це не тільки генетика. Від чого у вас може збільшитися кількість сивого волосся
17 березня, 2025
23:47
Гороскоп на 18 березня: Близнюкам - людина з минулого, Терезам - приємна подія
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм