
В Україні запровадили онлайн-оформлення висновків військово-лікарської комісії (ВЛК). Військовозобов’язані зможуть отримати цифрові документи в застосунку "Резерв+"
Про це повідомив Міністр оборони України Рустем Умєров, пише "Українська правда".
Цифрові постанови стали можливими завдяки запуску електронного кабінету ВЛК у Медичній інформаційній системі (МІС) Збройних сил.
Відтепер туди автоматично надходитимуть направлення на ВЛК із реєстру "Оберіг". Після того, як військовозобов’язані пройдуть комісію, висновки про це з’являтимуться в реєстрі та застосунку "Резерв+".
Електронні постанови ВЛК будуть зберігатимуть у МІС ЗСУ.
Від 1 березня 2025 року оформлювати електронні постанови зможуть ті ВЛК, які пройшли відповідне навчання. Натомість від квітня формування цифрових висновків стане обов'язковим для всіх комісій.
"Паперові висновки відходять у минуле. Тепер вони будуть оформлюватись онлайн: швидко, просто, без бюрократії.
Раніше все писали від руки. Сьогодні – переходимо в цифровий формат", – додав Рустем Умєров.
Раніше Кабмін заборонив відправляти людей з інвалідністю на проходження ВЛК. Крім того, уряд змінив порядок подання документів про наявність дитини з інвалідністю.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram