В Україні планують запровадити накопичувальну пенсію: у Мінсоцполітики розповіли деталі

Новини України
1 334
0

Накопичувальну пенсійну систему в Україні можуть запровадити вже з 2026 року. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час пресконференції, інформує УНІАН.



За її словами, законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему розроблений Кабінетом міністрів.

"Ми вже перший раунд погодження з усіма центральними органами виконавчої влади провели. Зараз зводимо до кінця застереження, які були висловлені, узгоджуємо цифри кінцеві з Міністерством фінансів і я переконана, що найближчими місяцями він буде внесений до Верховної Ради для того, щоб ми запровадили всю законодавчу базу в цьому році і розпочали технічну підготовку", - сказала вона.

Жолнович зазначила, що за задумом міністерства для запровадження накопичувальної пенсійної системи необхідно розробити ефективну систему адміністрування.

"Кожен з нас, коли спрямовує певний ресурс, його частина іде на примноження, але певний відсоток завжди іде на адміністрування, тобто на зарплату фахівців, контроль тощо. І для зменшення цього адміністрування нам потрібно зробити якісні ІТ-сервіси", - наголосила міністерка.

"Тому в цьому році законодавство, розробляємо певну ІТ-систему, пропрацьовуємо концепт економного і ефективного державного накопичувального фонду і, дасть бог, з 2026 року можемо розпочати перші накопичення", - додала Жолнович.

В Україні готують пенсійну реформу. Міністерство соціальної політики підготувало відповідний законопроєкт, який поки що не потрапив на розгляд парламенту. головною метою потенційних пенсійних новацій чиновники називають підвищення справедливості у чинній солідарній пенсійній системі. Задля цього законопроєктом вводяться такі поняття, як базова та страхова пенсії, а також – пенсійні бали.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
«У селах майже немає запитів на будинки»: скільки коштують будинки в селах на Буковині
18 673
У мерії Чернівців пояснили, чому не перейменували вулицю на честь Миколи Федорука
15 269
Українцям назвали тариф на газ із 1 квітня 2026 року: скільки потрібно буде платити
11 865
Понад чверть століття віддав службі. У Чернівцях провели на відпочинок рятувальника
11 699
На Буковині запровадили графік відключень світла на сьогодні, 21 березня
8 362
Чотири метри тирамісу на Кобилянської: чернівчан пригощали італійським десертом
7 918
НБУ ввів в обіг нові банкноти: чи можна розплатитися старими гривнями
6 826
Дністер на Буковині аномально змілів: як виглядає зараз річка - фото
5 526
У картинах – простір для уяви: художниця Ганна Довбиш презентує першу персональну виставку
4 756
На Буковині скасували відключення електроенергії до кінця доби
4 510