Четвер, 22 травня 2025

У Мінагрополітики назвали втрати врожаю зернових через спеку

Новини України
715
0

Через рекордну спеку врожай ранніх зернових скоротиться на 5%. Пізні культури втратять близько 15%.

Про це сказав виконуючий обов'язки міністра аграрної політики Тарас Висоцький, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір телемарафону.



"Є, на жаль, і негативний влив. Очевидно, що такі нетипово високі температури викликали стрес рослин і не можуть пройти непоміченими", - сказав він.

За його словами, зараз завершуються збір ранніх зернових культур, пшениці та ячменю та інших. "Тут був вплив спеки, але на такий кардинальний, постраждали на 10-15% південно-східні регіони, зменшилася врожайність. Але в центральних і північних регіонах навпаки була більша, тому в середньому показник по країні буде десь на 5%", - розповів голова міністерства.

Водночас на пізню групу, кукурудзу, сою та соняшник, вплив буде більш значним. "Виглядає так попередньо, що буде в більшості регіонів, не у всіх, знижена урожайність. На сьогодні виглядає, що вона буде менша на 15%", - сказав Висоцький.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують