На квитках Укрзалізниці можна непогано зекономити, якщо знати категорії пільг та інші варіанти заощаджень на ціні квитка. Деякі групи осіб мають право на безкоштовний проїзд або на квитки зі знижкою 50%.
Хто має право на безоплатні квитки та як скористатися знижками на проїзд
Різні категорії можуть розраховувати на знижки, залежно від пільгової групи та типу сполучення (приміський поїзд чи внутрішній). Для того, щоб отримати знижку на проїзд, потрібно пред’явити відповідний документ, що підтверджує пільгову групу та право на знижку. Пропонуємо до вашої уваги таблицю всіх пільгових категорій та їх знижок. є
Знижка студентам
Для студентів, що навчаються очно в закладах вищої освіти І – ІV рівнів акредитації, а також учні вищих професійних училищ можуть розраховувати на знижку на квиток в 50%.
Знижка стосується квитків на внутрішнє та міжнародне сполучення для вагонів 2-го та 3-го класів усіх категорій поїздів.
Для отримання пільги потрібно пред’явити студентський та учнівський квиток денної форми.
Знижка пенсіонерам
Знижка для пенсіонерів від Укрзалізниці передбачає безкоштовний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення, незалежно від їх місця проживання.
Для отримання пільги потрібно пред’явити пенсійне посвідчення, де буде вказана відмітка "за віком".
Знижка дітям
Діти мають право на безкоштовний проїзд або на знижку 25% на квитки від Укрзалізниці, в залежності від віку та категорії, а саме:
До 6 років: якщо дитина не займає окреме місце, проїзд безкоштовний.
Від 6 до 14 років: 25% знижки від вартості квитка.
З багатодітних сімей: безкоштовний проїзд приміськими поїздами, незалежно від місця відстані та місця проживання. Потрібне відповідне посвідчення дитини з багатодітної сім'ї.
Діти з інвалідністю: 50% знижки у період з 1 жовтня до 15 травня на внутрішніх рейсах, без обмеження кількості поїздок, а також безкоштовні поїздки приміськими поїздами Потрібне відповідне пенсійне посвідчення або довідка для отримання пільг інвалідам.
Діти-сироти: безкоштовний проїзд приміськими поїздами, незалежно від місця відстані та місця проживання. Потрібен Єдиний квиток.
Неповнолітні діти потерпілих від Чорнобильської катастрофи: безкоштовний проїзд приміськими рейсами.
Знижка особам з інвалідністю
Залежно від категорії осіб з інвалідністю і групи, Укрзалізниця передбачає різні категорії пільг та знижок.
Особи з інвалідністю, а також супровідники інвалідів І групи або дітей-інвалідів можуть скористатися 50% знижкою на внутрішні рейси протягом періоду з 1 жовтня до 15 травня. Приміські поїзди для них - безкоштовно.
Інваліди Великої Вітчизняної війни I-II групи мають можливість подорожувати безкоштовно раз на рік (туди-назад) у купейному вагоні швидкого поїзда. У випадку поїздки в м’якому вагоні "СВ" надається знижка 50%. Приміські поїзди для них також доступні безкоштовно.
Інваліди Великої Вітчизняної війни ІІІ групи можуть скористатися 50% знижкою на проїзд один раз на рік (туди-назад), або подорожувати безкоштовно раз на два роки (туди-назад). Приміські поїзди для цієї категорії пасажирів також доступні безкоштовно.
Загалом, особи з інвалідністю груп І-ІІІ, які отримали її через участь у Другій Світовій війні, і вже відзначили своє 85-річчя, мають право на особливі переваги під час подорожей. Вони можуть користуватися безкоштовним проїздом один раз на рік (туди-назад) та отримувати 50% знижку з 01 жовтня до 15 травня. Додатково, для них діє безкоштовний проїзд приміськими поїздами.
Знижка особам що супроводжують осіб з інвалідністю
Особи, що супроводжують людей з інвалідністю або дітей-інвалідів, мають право на 50% знижку від вартості квитка протягом періоду з 1 жовтня до 15 травня на внутрішніх рейсах, а також на 50% знижку на приміські поїзди.
Також людина, що супроводжує інваліда Великої Вітчизняної війни І групи що буде їхати безкоштовно може отримати знижку 50% від вартості проїзду 1 раз на рік туди та назад або безкоштовний проїзд 1 раз на два роки туди та назад міжнародними поїздами країнами СНД.
Особи, що супроводжують інвалідів І групи та учасників бойових дій у період Другої світової війни з інвалідністю, мають право на певні пільги у залізничних поїздках. Вони можуть скористатися 50% знижкою на вартість проїзду один раз на рік (туди-назад), або отримати ту саму знижку у період з 01 жовтня до 15 травня на внутрішніх рейсах. Приміські поїзди для таких супроводжуючих також надаються безкоштовно.
Але ці пільги доступні за умови однієї особи, що супроводжуватиме пасажира з інвалідністю.
Знижка учасникам бойових дій, а також ветеранів та їх родичів
Учасники бойових дій: безкоштовний проїзд 1 раз на рік туди та назад та 50% знижки на внутрішні рейси. Потрібні посвідчення учасника бойових дій або посвідчення "Постраждалого учасника Революції Гідності".
Учасникам бойових дій у період Другої світової війни яким виповнилося 85 років і більше: 50% знижки від вартості проїзду 1 раз на рік туди та назад або 50% знижки у період з 1 жовтня до 15 травня на внутрішніх рейсах, без обмеження кількості поїздок. Потрібні відповідні посвідчення.
Дружини або батьки військовослужбовців які загинули, чи померли через поранення отриманого під час захисту колишнього СРСР: 50% знижки вартості проїзду один раз на рік туди та назад або безкоштовний проїзд 1 раз на 2 роки туди та назад між країнами СНД.
Ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції а також служб, пов'язаних з цивільним захистом або виконавчою службою: безкоштовний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення.
Герої Радянського Союза та особи, які були нагороджені Орденами Слави III ступеня, мають можливість скористатися безкоштовною подорожжю раз на рік у м’якому вагоні з двомісними купе "СВ" швидкого поїзда як в межах України, так і на міжнародних рейсах.
Також батьки військовослужбовців, які загинули або зникли безвісти під час проходження військової служби, мають право на певні пільги у залізничних поїздках.
Вони можуть скористатися безкоштовним проїздом раз на два роки туди і назад, або один раз на рік туди та назад, зі знижкою 50% на внутрішні рейси. Крім того, їм доступний безкоштовний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення. Для отримання цих пільг необхідно мати посвідчення члена сім'ї військовослужбовця.
Пільги для осіб що постраждали від Чорнобильської катастрофи та їх родичів
Особам, які постраждали через Чорнобильську катастрофу або через інші аварії, пов'язані з ядерними випробуваннями а також учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 2 категорії передбачено безкоштовний проїзд приміським залізничним транспортом.
Як ще можна заощадити на квитках Укрзалізниці
У потягах "Інтерсіті+" від Укрзалізниці пасажири можуть скористатися знижками та заощадити за рахунок зміни вартості квитків.
Так, при купівлі квитків у вагони 1-го та 2-го класу в обидві сторони надається знижка 10%. Крім того, ціна квитків у вагони 1-го класу може змінюватися залежно від дати відправлення поїзда та дня тижня:
За 30 днів до відправлення – знижка 15%.
За 29-25 днів – знижка 10%.
За 24-15 днів – знижка 5%.
За 14-5 днів – ціна не змінюється.
За 4-2 днів – ціна збільшується на 10%.
За 1-0 днів – ціна збільшується на 15%.
Крім того, вартість квитків може змінюватися в залежності від дня тижня:
Понеділок і субота – знижка 10%.
П’ятниця та неділя – ціна збільшується на 10%.
Щодо інших потягів Укрзалізниці, коефіцієнт зміни вартості квитків також залежить від дня тижня та календарного періоду.
Кешбек на залізничні квитки
Періодично різні банки пропонують кешбеки на купівлю авіа- або залізничних квитків. Наприклад, ПриватБанк періодично запускає акцію з кешбеком 10% на поїздку транспортом (зокрема і залізничним) та оплату таксі, але потрібно слідкувати за умовами та строками.
Взагалі, багато банків пропонують кешбек на категорію "Транспорт" від 2-20%, зокрема банки:
ПУМб
Приватбанк
Globus Plus
izibank
Аккордбанк та інші.
А також окремі кешбек-програми від Visa або MasterCard. Кожен банк оновлює інформацію щодо кешбек-програм.
Квитки з пересадкою
Ще один варіант заощадити на квитках, особливо коли прямих рейсів на потрібний напрям вже немає — купити квиток з пересадкою. Плюси такого рішення в тому, що квитки з пересадками можуть бути значно дешевшими.
Щодо мінусів квитків з пересадкою – такі рейси довші і вони менш зручні, але якщо прямих квитків у потрібному напрямку немає і потрібно заощадити — цей варіант вартий уваги.
Економія за рахунок вартості постілі
Також можна економити на послугах на залізничні квитки. Наприклад, можна виключити постіль зі свого квитка, взявши свою ви зможете заощадити 50 грн.
Отже, є чимало способі купити квитки зі знижкою. Деякі пільгові категорії можуть навіть отримати квиток безкоштовно, в той час, як пасажири без категорії можуть скористатися кешбеками від банків, змінами цін на квитки, залежно від днів, а також купити квитки з пересадкою або заощадити на постелі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-05-2024, 11:59
0
787