Україна потребує посилення ППО задля уникнення відключень світла влітку - ЗМІ

Новини України / Війна з Росією
1 262
0
Україна потребує посилення ППО для захисту енергетичних об'єктів від ракетних атак Росії, щоб запобігти відключенням електроенергії влітку, коли споживання електроенергії наблизиться до зимового піку.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на міністра енергетики України Герман Галущенко.



"Російські бомбардування українських енергетичних об'єктів останніми тижнями були масштабнішими та краще спланованими, ніж напади за попередні два роки. Вони вивели з ладу генеруючі потужності та обмежили можливості електропостачання. Це зробило відновлення обладнання та захист електромережі пріоритетами для уряду, навіть коли він намагається оцінити масштаби завданої шкоди", - пише видання.

"Руйнування було значним - у сфері виробництва електроенергії та її передачі. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштабів руйнувань, оскільки багато об'єктів досі перебувають під завалами, і ми не можемо до них дістатися", - сказав Галущенко в інтерв'ю у своєму офісі на головній вулиці Києва.

Загальні збитки офіційно не оцінювалися, хоча Галущенко заявив, що вони вже обчислюються мільярдами гривень і можуть продовжувати зростати. За його словами, зрештою масштаби руйнувань можуть сягнути мільярдів доларів.

За словами чиновників, вже постраждало шість гігаватів електроенергії, що втричі більше, ніж Україна планувала імпортувати із західних союзників цієї зими. ДТЕК, найбільша приватна енергетична компанія України, заявила, що 80% її об'єктів сильно пошкоджено.

Галущенко заявив, що Україна шукає необхідне енергетичне обладнання по всьому світу, зокрема в сусідніх країнах, щоб замінити пошкоджену техніку. Але ці пошуки можуть бути марними, якщо країна не матиме достатньої протиповітряної оборони, сказав він.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
На День вишиванки запровадять нову традицію: символ вдячності на алеях героїв
25 248
В ЄС можуть заборонити один із найпопулярніших кухонних приладів: у чому причина
18 534
«Понад пів тонни борошна щодня»: «МБ» побував за лаштунками пекарні у Чернівцях - фото, відео
15 964
П’яна ДТП на Буковині: 23-річний водій ВАЗ протаранив авто, пасажир у лікарні
13 368
На Буковині сьогодні прощаються з трьома загиблими захисниками
12 820
Курс долара та євро сьогодні: скільки коштує валюта в Україні 3 травня
12 691
«Бомба в голові»: у Чернівцях врятували жінку завдяки унікальній операції на мозку
10 449
На Буковині електровелосипедист врізався в Nissan і травмувався
8 494
У чоловіка виявили "німу" пухлину: лікарі у Чернівцях вчасно діагностували небезпечну хворобу
7 758
Перекриття руху в центрі Чернівців та чемпіонство «Буковини» в Першій лізі: головне за добу
7 342