Рейтинг екологічно "найчистіших" та "найбрудніших" продуктів: список

Новини України
1 697
0

Щороку американська компанія Еnvironmental working group досліджує продукти на рівень забруднення пестицидами. Результатом цієї роботи є публікація двох списків — екологічно "найчистіших" та "найбрудніших" продуктів.

Про це пише нутриціологиня Анастасія Голобородько у Telegram.



Рейтинг екологічно чистих та брудних продуктів 2024

"Dirty dozen list - найбільш забруднені пестицидами продукти, це не означає відмову від них, але акцент на те що їх краще купувати органічні чи за сезоном. Clean fifteen list - харчові продукти, які можна купувати будь-якими, ну або майже будь-якими", - каже нутриціологиня.

Дослідження проводили в Штатах, але цим списком можна скористатися і в Європі.

Що треба знати про забруднення продуктів пестицидами
"Хочеться, щоб всі їли багато фруктів та овочів. Якщо органічні продукти не доступні, традиційно вирощені за сезоном завжди будуть кращим вибором. Полуниця в червні, кавун — ближче до вересня — оце сезон", — говорить Голобородько.

Наука вивчає та знає зв’язок між споживанням пестицидів (гербіцидів, фунгіцидів теж) і проблемами зі здоров’ям. Вона виявляє підвищений ризик раку, шкоду нервовій системі, негативний вплив на репродуктивне здоров’я, населення мікробіому кишківника

"Еnvironmental working group робить акцент на те, як пестициди можуть завдати шкоди здоров’ю дітей, оскільки діти більш чутливі до наслідків впливу пестицидів", - пояснює нутриціолог.

Щоб позбутись пестицидів, недостатньо помити або очистити продукти. Але на немитих продуктах може залишитися реально більше залишків, тому продукти треба мити, перш ніж їсти.

Список екологічно "чистих" продуктів:

авокадо
цукрова кукурудза
ананас
цибуля
папая
зелений горошок (заморожений)
спаржа
диня
ківі
капуста
кавун
гриби
манго
солодка картопля (батат)
морква

Список екологічно "брудних" продуктів:

полуниця
шпинат
капуста, кейл
виноград
персики
груші
нектарини
яблука
солодкий та гострий перець
вишні
лохина
зелена стручкова квасоля


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Українка перевірила 7 популярних марок масла на якість: одне з них - підробка
11 771
Евакуювали 68 людей: рятувальники розповіли подробиці вибуху на Будівельників у Чернвцях
9 459
Воював під Бахмутом: у Чернівцях внаслідок вибуху гранати загинув військовий
6 835
Загинув у 2023 році: на Буковині проведуть в останню дорогу захисника Андрія Гончарюка
5 941
Українців поїли незаконно розлитою "мінералкою": де продавали напій
3 815
З Краматорська, Херсона та Маріуполя: до Чернівців прибув евакуаційний потяг
3 738
Росіяни влучили у пункт пропуску на кордоні з Молдовою: реакція Зеленського на атаку
3 654
Осінь здивує українців: якою буде погода у вересні та коли чекати похолодання
3 474
Паводки, дороги та гроші: про що голова громади з Буковини просила Зеленського
3 378
«Хотіла бути корисною державі»: історія буковинки Маргарити, яка стала прикордонницею
3 174