Червоноград на Львівщині хочуть перейменувати на честь митрополита Шептицького

Новини України
1 241
0


У Верховній Раді збираються змінити назву адміністративного центру Червоноградського району Львівської області – міста Червоноград – на Шептицький, на честь митрополита Андрея Шептицького.

Про це у Facebook повідомив народний депутат Роман Лозинський.



"Червоноград на Львівщині незабаром стане містом Шептицький!",- написав депутат.

За словами Лозинського, таке рішення в середу ухвалив Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Остаточно зміну назви затвердить своїм голосуванням Верховна Рада.

За словами депутата, комітет пропонує дерусифікувати ще чотири міста і 104 села і селища:

Павлоград (Дніпропетровщина) отримає назву Матвіїв;
Южне (Одещина) - Порт-Аненталь;
Синельникове (Дніпропетровщина) – Ріднопілля;
Бровари (Київщина) – Броварі.

Втім, у Львівській області залишається не декомунізованим місто Червоноград. Його за законодавством мають перейменувати місцева рада і Верховна Рада України. До 1951 року місто називалося Кристинопіль.

Шептицький був предстоятелем Української греко-католицької церкви, митрополитом Галицьким, архієпископом Львівським (1901—1944) та єпископом Станиславівським (1899—1900). Це - один із найвидатніших провідників української церкви й національного руху першої половини ХХ ст. Представник шляхетного та графського роду Шептицьких.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У мікрорайоні Чернівців - пожежа: горить велика територія
15 384
У Чернівцях студенти-пенсіонери відгуляли випускний
12 713
У холодильнику у дитсадку зберігали пиво: у Чернівцях перевірили харчоблоки і виявили серйозні порушення
7 952
У Чернівцях біля ліцею дитина зламала дерево сакури: мати просто спостерігала - відео
7 837
Вийшли всім селом із прапорами та калачами: на Буковині зустріли воїна, який повернувся з полону - відео
5 483
У Чернівцях викрили жінку, яка поцупила з храму електричний сходовий підйомник для людей з інвалідністю
5 450
П'ять квартир та офіс дружини: що задекларував новий головний прокурор Буковини
5 386
Прив'язали до мотоцикла і волочили: росіяни жорстоко стратили українського полоненого
4 940
У Чернівецькому університеті стартувала вступна кампанія - фото
4 867
На Буковині - новий прокурор: хто ним став
4 258