В Україні дорожчає алкоголь: за горілку і пиво доведеться платити більше

Новини України / новини / економіка, бізнес
7 438
0

В Україні очікується подорожчання шампанського. Це пов'язано з ростом акцизу на алкоголь. Крім ігристого найбільше в ціні додадуть міцні напої.

Міцне пиво подорожчає на дві гривні. Мінімальна ціна півлітра горілки - 98 гривень. За рахунок зростання акцизів влада латає дірку в бюджеті, йдеться в матеріалі ТСН.



Найбільше відчують подорожчання ті, хто купував найдешевший алкоголь, вважають експерти.

"Мінімальна ціна спрямована скоріше для покупців, тому що вона говорить про те, що ця продукція легальна, якщо виробник не платить податки, що становлять десь 40 грн в пляшці горілки-це означає, що продукція нелегальна", — пояснює виконавчий директор Асоціації Укрводка Аліна Шолохман.

А ось для цінителів вина, на відміну від шанувальників міцних напоїв – є хороші новини – тут акциз скасовується взагалі. Вино не подешевшає, але, принаймні, не повинно і подорожчати.

Разом з тим вітчизняні винороби скаржаться: статистика збільшення споживання вина зростає виключно за рахунок імпорту, тому що ввізне мито на алкоголь скасовано.

А ось споживання горілки в Україні, за офіційними даними, за останні 5 років скоротилося майже на третину. Виробники нарікають, що половина міцного ринку – в тіні.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
5 гектарів квітів і 120 сортів: на Буковині квітнуть два півонієві поля
8 624
У Чернівцях змінять графіки руху тролейбусів і автобуса: що потрібно знати пасажирам
8 545
На заході України зранку гриміли вибухи: що відомо про ворожі удари
6 393
«Його голос та гру на гітарі пам’ятають усі»: що відомо про відважного захисника з Буковини Владислава Каралаша
6 316
П’ять днів без їжі та води: у Чернівцях рятувальники дістали чоловіка з колекторної ями
5 237
У Чернівцях виставили на аукціон місця для торгівлі кавою: де найдорожче
3 849
У Чернівцях від завтра дорожчає вода: у водоканалі оприлюднили нові тарифи
3 514
Знову гірка втрата: на війні загинув захисник із Буковини Віталій Думитрюк
3 425
У Чернівцях чоловік побив дружину: під час обшуку у квартирі знайшли боєприпаси
3 011
«32 роки – шлях до нашої мрії»: ФК «Буковина» отримав чемпіонський кубок і відсвяткував вихід в УПЛ
2 623