На Донеччині російська може втратити статус регіональної мови

Новини України / новини
1 246
0
На Донеччині російська може втратити статус регіональної мови

Прокуратура направила позов до суду з вимогою скасувати рішення Донецької облради від 2012 року про надання російській мові статусу регіональної.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

За її даними, скаргу в інтересах держави подали до Донецького окружного адміністративного суду.

У прокуратурі звертають увагу, що відповідне рішення облради від 16 серпня 2012 року було направлено на реалізацію вимог закону про засади державної мовної політики у Донецькій області. Але 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав цей закон таким, що не відповідає Конституції України.

"При цьому Донецькою обласною радою не вжито жодних заходів щодо скасування прийнятого їм рішення", - повідомляє прес-служба.

У відомстві пояснюють, що подали свій позов для усунення цього порушення і визнання протиправним та не чинним вказаного рішення.

"Також, з метою скасування незаконних рішень територіальних рад, прийнятих із зазначених питань, Волноваською, Костянтинівською, Слов'янською і Краматорською місцевими прокуратурами пред'явлено шість позовних заяв. Наразі позови направлено до суду", - додали в облпрокуратурі.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Дощ з мокрим снігом: якою буде погода на Буковині на вихідних
9 940
Два-три каштани в шафу - і багаторічна проблема вирішиться сама собою: про що йдеться
7 759
«За місяць робимо до 18 тонн»: як на підприємстві Буковини роблять натуральний сік — відео
6 168
«Дах – як решето, небо видно!»: на Буковині ветеран АТО просить допомогти із покрівлею
6 137
Чи будуть буковинці взимку зі світлом: у Чернівціобленерго прокоментували ситуацію
6 125
Лікарям повідомили про підозру після смерті одеського мільйонера-забудовника
5 933
У Чернівцях пільговий маршрут на Калічанку почне обслуговувати ЧТУ
5 643
"Золотий" генератор: ексдиректора лікарні у Чернівцях підозрюють у розтраті великої суми
5 403
У селах на Буковині спалах африканської чуми свиней: оголосили карантин
4 491
Вічна пам'ять і шана. Сьогодні у Чернівцях попрощаються із двома захисниками
4 095


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.