Президент підписав закон про трансплантацію органів

Новини України / новини
1 746
0
Президент підписав закон про трансплантацію органів

Президент Петро Порошенко підписав новий закон про трансплантацію органів, прийнятий Верховною Радою 17 травня 2018 року.

Про це йдеться в картці відповідного законопроекту на сайті Верховної Ради.

Документ передбачає, що людина, яка побажала стати донором після смерті, повинна дати письмову згоду, дані про що будуть внесені в Єдину державну інформаційну систему трансплантації. Ця інформація буде конфіденційною. При цьому згоду на трансплантацію можна відкликати.

Якщо людина жодним чином не висловила своєї волі при житті, будуть опитувати її родичів - чоловіка, дружину, дітей, батьків, рідних братів і сестер.

Порушення порядку трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини і тварини буде каратися штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати посади та займатися відповідною діяльністю на термін до 3 років або без цього.

За вилучення в людини шляхом примушування або обману органів з метою трансплантації каратимуть позбавленням волі до 5 років. За ті самі дії, вчинені щодо особи в безпорадному стані або яка перебуває в матеріальній чи іншій залежності, будуть карати позбавленням волі на термін від 5 до 7 років.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Запасайтеся олією та картоплею: українців попереджають про подорожчання
9 801
«Такий сморід стояв!»: у річку на Буковині злили невідому чорну рідину - фото
3 310
З кулемета збили ракету. Як мобільні групи з Буковини нищать російські дрони й ракети
2 770
«Закриють – село вимре»: що буде далі із малокомплектними школами на Буковині
2 647
У горах Буковини вранці зафіксували 10 градусів морозу - фото
2 545
«Зробимо найбільшим в Україні»: підприємець впродовж трьох років облаштовує дитячий майданчик у Чернівцях - відео
2 253
«У нашій роботі поспіх дуже небезпечний»: вибухотехніки з Чернівців повернулися з ротації — відео
1 816
У селі на Буковині збудують укриття зі спортзалом за 21 млн грн
1 793
На Буковині на важливій трасі сталася ДТП, рух ускладнений
1 673
Бойовому генералу з Чернівців уряд Угорщини заборонив в'їзд до країни: яка причина
1 642


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.