Президент розпочав процедуру створення Антикорупційного суду

Новини України / новини
1 894
0
Президент розпочав процедуру створення Антикорупційного суду

Президент Петро Порошенко направив до Вищої ради правосуддя проект закону "Про утворення Вищого антикорупційного суду" відповідно до процедури, визначеної Конституцією України.

Про це повідомляють на сайті голови держави.

Згідно з Конституцією, суди в Україні створюються і ліквідуються законами, проекти яких вносить до парламенту президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя, після чого Верховна Рада повинна підтримати відповідний законопроект.

Окрім того, до парламенту вже внесено оновлену редакцію президентського законопроекту №7441 про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону "Про Вищий антикорупційний суд".

Нагадаємо, закон "Про Вищий антикорупційний суд" набув чинності 14 червня. Але цей документ не створює сам суд, він тільки визначає особливості обрання спеціалізованих суддів і формування суду. Для фактичного створення Антикорупційного суду президент повинен подати, а Верховна Рада прийняти ще один законопроект. Відповідно до Конституції, законопроект про створення суду також повинен пройти консультації з Вищою радою правосуддя. Втім цей закон повинен містити тільки одне речення: "Створити Вищий антикорупційний суд з місцем розташування в м. Києві".

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
На Буковині завтра попрощаються з батьком і двома синами, які потонули в Дністрі
8 166
Блогер перевірив 3 «найгірші» готелі Чернівців: брудна постіль, сміття під ліжком і ціни
7 145
Від занедбаної ферми до крафтової сироварні: як на Буковині церква створила унікальне господарство
4 687
У Чернівцях повертається Петрівський ярмарок: дати та програма
4 008
Пішов із життя багаторічний декан факультету педагогіки ЧНУ Ігор Зварич
3 529
У селі на Буковині з криниці дістали тіло 66-річної жінки
2 979
У центрі Чернівців змінять рух транспорту через будівництво багатоповерхівки
2 885
Знайшли майже за 5 км від місця зникнення: як на Буковині шукали потонулого у Дністрі хлопчика
2 744
Сьогодні на Буковині попрощаються з двома полеглими воїнами
2 674
Вважався безвісти зниклим: підтвердилась загибель воїна з Буковини Олександра Золотілова
2 647