Порошенко попросив польського прем'єра не ображати Богдана Хмельницького

Новини України / новини
1 911
0
Порошенко попросив польського прем'єра не ображати Богдана Хмельницького

Президент Петро Порошенко в суботу, 17 лютого, зустрівся з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким. Прес-служба глави держави повідомила, що розмова зокрема стосувалась історичних питань.

Порошенко висловив свою занепокоєність щодо ухвалених нещодавно польським парламентом змін до закону про Інститут національної пам'яті Республіки Польща, що стосуються заборони "бандерівської ідеології" і закликав польське керівництво утриматися від кроків, які можуть поставити під загрозу позитивні зміни у двосторонньому діалозі з історичних питань.

"Президент Петро Порошенко також звернув увагу на вкрай шкідливий для українсько-польських взаємин характер заяв і оцінок діяльності українського гетьмана Богдана Хмельницького", - йдеться в заяві. Саме Моравецький 11 лютого дозволив собі завуальовано поставити Хмельницького в один ряд з Гітлером.

Також розмова стосувалася співпраці у сфері захисту культурної спадщини та увічнення місць пам'яті.

Крім того, Порошенко і Моравецький говорили про координацію дій у протидії російській агресії, співробітництво в оборонній сфері, протидію будівництву "Північного потоку-2", гуманітарні питання.

Нагадаємо, правляча партія Польщі приділяє значну увагу питанням історії, безапеляційно наполягаючи на правильності свого погляду на події минулих років. Це, зокрема, призвело до погіршення відносин з Україною.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
«За місяць робимо до 18 тонн»: як на підприємстві Буковини роблять натуральний сік — відео
37 014
Як квасити капусту: поради жительки Хмельниччини, яка готує її за давнім рецептом
21 196
«Дах – як решето, небо видно!»: на Буковині ветеран АТО просить допомогти із покрівлею
15 074
Проїхав понад 11 тисяч кілометрів на мотоциклі: у Чернівцях зустріли лікаря-мандрівника
10 955
Лікарям повідомили про підозру після смерті одеського мільйонера-забудовника
8 008
Від золотої діадеми до операції “Запад”: краєзнавець оживив історію рідного села на Буковині
6 372
Назвали громади Буковини, які найбільше коштів виділяють на ЗСУ
5 542
У селах на Буковині спалах африканської чуми свиней: оголосили карантин
5 318
Замість спортивного об’єкта - житло: як ділянка під спорт у центрі Чернівців перетворилася на багатоповерхівку
5 122
Повернувся з російського полону і знову пішов на фронт. Історія захисника з Буковини
4 080


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.