Україна почалаа антидемпінгове розслідування щодо імпорту кухонної солі екстра з Білорусі в 2016 році.
Таке рішення прийняла Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ). Повідомлення про це оприлюднено в урядовій газеті Урядовий кур'єр від 3 листопада, передає Інтерфакс-Україна.
Причиною такого рішення стала скарга від компанії Руссоло-Україна, зареєстрованої в Донецькій області.
В офіційному повідомленні комісії зазначається, що в 2016 році в порівнянні з 2015 роком частка імпорту з Білорусі щодо споживання зросла на 3%, частка імпорту з Білорусі щодо виробництва Руссоло-Україна виросла на 10%.
При цьому обсяги виробництва компанії за цей період скоротилися на 3%, обсяги продажів на внутрішньому ринку зросли на 4%, прибуток скоротився на 72% в доларовому еквіваленті, рентабельність продукції - на 73%.
"У скарзі міститься достатньо інформації, відповідно до якої імпорт в Україну солі кухонної виварної сорту екстра походженням з Республіки Білорусь міг здійснюватися за демпінговими цінами, оскільки експортні ціни були нижчі за ціни продажу товару на внутрішньому ринку Республіки Білорусь, при цьому рівень демпінгової маржі не може вважатися мінімальним, а обсяги імпорту незначними ", - вважають в МКМТ.
Крім того, в скарзі міститься достатньо інформації щодо того, що імпорт в Україну кухонної солі з Білорусі здійснювався в таких обсягах і на таких умовах, які могли призвести до заподіяння шкоди національному товаровиробнику.
Русол-Україна займається видобутком і виробництвом солі. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб (ЄДР), кінцевим бенефіціаром є Арам Екавян.
Нагадаємо, журналісти Схем з'ясували, що приватні фірми заробляють на продажі солі, купуючи її за безцінь у державного монополіста Артемсіль, а потім продаючи її на тендерах державі по цінам, вищим в два-три рази.
Ситуацією на Артемсолі зацікавилося Національне антикорупційне бюро, яке порушило кримінальну справу і перевіряє роботу держпідприємства.
У лютому минулого року детективи НАБУ провели обшук на державному підприємстві Артемсіль в місті Соледар Донецької області.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram