Раді пропонують ввести кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону

Новини України / новини
1 854
0
Раді пропонують ввести кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконний перетин державного кордону (№7017).

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту, а його авторами є лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов та заступниця голови фракції, представник президента у парламенті Ірина Луценко.

Законопроектом пропонується Кримінальний кодекс України доповнити статтею 331 "Незаконне перетинання державного кордону".

Згідно з нею, перетин держкордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, - карається позбавленням волі на строк до 3 років.

Те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що поєднані із застосуванням зброї, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Як сказано у пояснювальній записці, "непоодинокими стають випадки, коли на територію України незаконно проникають громадяни держави-агресора, в тому числі, які є представниками військових та правоохоронних формувань, що також несе загрозу національній безпеці України".

"Очевидним є те, що незаконне проникнення на територію України представників держави-агресора вже саме по собі несе чималу суспільну небезпеку. Разом з тим, чинне законодавство України передбачає за такі дії лише адміністративну відповідальність", - зауважують автори законопроекту.

Вони також відзначили, що до 2004 року законодавством України за такі дії було передбачено кримінальну відповідальність. Однак, у 2004 році відповідну статтю (331) Кримінального кодексу України було виключено.

"Проте зараз існує суспільна необхідність криміналізації незаконного перетину кордону з певними кваліфікуючими ознаками, що, в свою чергу, сприятиме захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України", - йдеться у пояснювальній записці.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Мобілізація на Буковині: Осипенко анонсував більше рекрутингових центрів і кінець «бусифікації»
19 438
У Чернівцях штормовий вітер піднімає дах будинку - відео
17 914
«За що так Чернівці не любите?»: депутат обурився прибуттям потяга до Києва о 5:30
17 359
Вважався зниклим безвісти: на Буковині востаннє додому повертається Олександр Савчук
16 631
Осипенко призначив кураторів над районами Буковини - хто за що відповідатиме
15 160
"Щирі співчуття родині": на Буковині у ДТП загинула випускниця ЧНУ
11 882
Доплата за стаж: хто отримає спеціальну надбавку у 2026 році
11 559
Гуцули дружні, серед дністровців - конкуренція: враження Осипенка від громад Буковини
11 022
Мільйони гривень зарплати та криптовалюта: декларації посадовців Буковини з чималими статками
10 673
«Міша, нема часу. «Буковина» грає»: як вболівальники з Чернівців підтримували свою команду
9 038