Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що його міністерство в результаті масштабної кібератаки 27 червня понесло "мільйонні" збитки.
У коментарі AP він повідомив, що шкідлива програма вивела з ладу сотні робочих місць і два з шести серверів.
Раніше Володимир Омелян заявив, що хакерська атака на Україну була тестовою і повинна була виявити слабкі місця цифрової інфраструктури.
Нагадаємо, що 27 червня українські компанії і держустанови стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A. Потужні хакерські атаки були також зафіксовані в 64 інших країнах. Однак, за даними розробників словацького антивіруса ESET, більше 75% атак вірусу Petya.A припали на Україну.
Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, низки банківських установ, телекомунікаційних компаній. Зокрема, вірус заблокував комп'ютери аеропорту Бориспіль, Кабміну, Мінфіну, Укренерго, Укрпошти, Нової пошти і т.д.
Експерти назвали винуватцем зараження бухгалтерську програму розробки M.E. Doc.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram