Порошенко: Особливого статусу Донбасу не буде, поки не буде виконано низки умов

Новини України / новини
1 474
0
Порошенко: Особливого статусу Донбасу не буде, поки не буде виконано низки умов

Президент Петро Порошенко заявив, що зміни до Конституції в частині децентралізації, які передбачають особливий статус частини Донбасу, не будуть внесені, поки не буде виконано низки умов.

Про це він сказав, виступаючи на урочистому засіданні Ради з нагоди Дня Конституції.

"Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, перш за все безпечного змісту. Повинен бути встановлений повний і тривалий режим припинення вогню. Росія, країна-агресор, країна-окупант, повинна вивести всі свої війська, озброєння і техніку з території України. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна отримати повний доступ до всієї території, що не контролюється Україною, а також встановити постійний моніторинг на тимчасово неконтрольованій ділянці україно-російського кордону. Крім цього, має відбутися реальне роззброєння всіх незаконних формувань на цій території, встановлення зон безпеки", - заявив він.

"Важливою гарантією від військових провокацій і дотримання режиму припинення вогню, а також забезпечення безпеки майбутнього виборчого процесу має стати розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ. Паралельно треба досягнути відчутного прогресу в справі звільнення всіх заручників і українських політичних в'язнів. Наголошую: місцеві вибори не під дулами бойовиків, а згідно з нашим українським законом і в чіткій відповідності до критеріїв та стандартів ОБСЄ повинні визначити тих, хто в інтересах громад буде розпоряджатися новими можливостями, які надає децентралізація", - додав Порошенко.

"Тільки при дотриманні цих умов я буду готовий звернутися до Верховної Ради із закликом проголосувати за ці зміни в другому читанні. І хотів би заспокоїти: відбудеться це не сьогодні, не завтра, не 4 липня, як тут поширюють всяку брехню, а коли будуть виконані чіткі попередні умови безпеки", - зазначив він.

Президент повідомив, що вчора цю позицію він довів до відома лідерів ЄС

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.