Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5%

Новини України / новини
1 335
0
Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5%

Правління Національного банку знизило облікову ставку до 16,5% річних.

Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарева під час прес-конференції щодо рішень Правління НБУ з монетарної політики.

"Хочу повідомити, що правління НБУ продовжує пом’якшення монетарної політики. Сьогодні правління вирішило знизити облікову ставку до 16,5% річних. Таке рішення відповідає як поточним тенденціям інфляційного розвитку, так і оцінкам Національного банку щодо досягнень інфляційних цілей на поточний та наступний роки", - заявила Гонтерава.

За її словами, визначальні поточні тенденції – це стійке зниження інфляційного тиску, покращення інфляційних очікувань і стабільна ситуація на валютному ринку.

Нагадаємо, Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 18% річних з 27 травня 2016 року.

Максимальна історичне значення облікової ставки НБУ на рівні 30% річних діяло з 4 березня до 28 серпня 2015 року, після чого регулятор знизив облікову ставку до 27%, а з 25 вересня - до 22% річних та анонсував її подальше зниження при збереженні спокійній ситуації на ринку.

Як відомо, зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Зниження кредитування фізосіб приводить до того, що зменшується платоспроможний попит на товари і послуги, що часто купуються в кредит. Відповідно, виробники і продавці утримуються від нарощування виробництва та підвищення цін через низький попит.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Лишилося дві найхолодніші ночі: синоптикиня розповіла, коли чекати потепління
73 847
Раптово втратив свідомість: на Буковині поліцейський трагічно помер під час служби
23 840
У Чернівцях група лікарів допомагала ухилянтам оформити інвалідність: подробиці
15 438
Провулок Ентузіастів - на вулицю Героїв УПА: у Чернівцях перейменують дві вулиці та стадіон
9 636
Буковинцю, який кинув гранату в поліцейських, повідомили про підозру
7 028
10 тисяч євро за кожного: на Буковині викрили схему переправлення ухилянтів
6 849
Світла буде більше: на Буковині оновили графік відключень світла на сьогодні
6 499
У Чернівцях низка будинків залишиться без води на невизначений термін: адреси
5 467
Чоловік, який кинув гранату в поліцейських на Буковині, був п'яний: відео затримання
5 317
Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного у викраденні 13-літньої школярки
5 313